Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SRM AUREL SERV CONSTRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Călăraşi, Sat Răzvani, Oraş Lehliu Gară, ION LUCA CARAGIALE, 40bis, 915302
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 275.150 RON | 275.150 RON | 82.808 RON | 188.091 RON | 192.342 RON | 209.096 RON | 0 RON | 209.096 RON | 188.291 RON | 20.805 RON | 0 RON | 34.920 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 393.961 RON | 393.961 RON | 159.544 RON | 230.674 RON | 234.417 RON | 300.518 RON | 0 RON | 300.518 RON | 230.914 RON | 69.604 RON | 0 RON | 107.103 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Raport Economico-Financiar
2022–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 275,2 K RON | 394,0 K RON |
| Venituri totale | 275,2 K RON | 394,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 82,8 K RON | 159,5 K RON |
| Rezultat net | 188,1 K RON | 230,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 512,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,32 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,32 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,78 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,32 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,68 |
| Durata încasare (zile) | 99 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 20,8 K RON | 209,1 K RON | 10,0% |
| 2023 | 69,6 K RON | 300,5 K RON | 23,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 275,2 K RON | 394,0 K RON | ▲ 43,2% |
| Rezultat net | 188,1 K RON | 230,7 K RON | ▲ 22,6% |
| Total active | 209,1 K RON | 300,5 K RON | ▲ 43,7% |
| Capitaluri proprii | 188,3 K RON | 230,9 K RON | ▲ 22,6% |
| Datorii totale | 20,8 K RON | 69,6 K RON | ▲ 234,6% |
| Lichiditate curentă | 10,05 | 4,32 | ▼ 57,0% |
| Marjă netă (%) | 68,36 | 58,55 | ▼ 14,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (230,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.32), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 512,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2023.