Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TITAN INDUSTRIAL SERVICES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Buzău, Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Principală, 2A, 127653, BIROUL NR.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 42.682 RON | 44.482 RON | 51.652 RON | −7.170 RON | −7.170 RON | 46.578 RON | 3.500 RON | 43.078 RON | −6.970 RON | 53.548 RON | 42.768 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 144.440 RON | 144.440 RON | 97.852 RON | 40.281 RON | 46.588 RON | 131.527 RON | 2.600 RON | 128.927 RON | 33.311 RON | 98.216 RON | 70.700 RON | 54.995 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
Lideri din domeniu
Top companii din Buzău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,564 companii din județul Buzău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 42,7 K RON | 144,4 K RON |
| Venituri totale | 44,5 K RON | 144,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 51,7 K RON | 97,9 K RON |
| Rezultat net | −7,2 K RON | 40,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 246,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,59 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,34 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,04 |
| Durata stocaj (zile) | 179 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,63 |
| Durata încasare (zile) | 139 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 53,5 K RON | 46,6 K RON | 115,0% |
| 2025 | 98,2 K RON | 131,5 K RON | 74,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 42,7 K RON | 144,4 K RON | ▲ 238,4% |
| Rezultat net | −7,2 K RON | 40,3 K RON | ▲ 661,8% |
| Total active | 46,6 K RON | 131,5 K RON | ▲ 182,4% |
| Capitaluri proprii | −7,0 K RON | 33,3 K RON | ▲ 577,9% |
| Datorii totale | 53,5 K RON | 98,2 K RON | ▲ 83,4% |
| Lichiditate curentă | 0,80 | 1,31 | ▲ 63,2% |
| Marjă netă (%) | -16,80 | 27,89 | ▲ 266,0% |
| Scor bonitate | 24 | 80 | ▲ 233,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (40,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 246,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.