Publicitate

SINCĂ DDB CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 45311724 J2021000948347 SRL Teleorman, Sat Tătărăştii de Jos, Comuna Tătărăştii de Jos
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45311724
Cod înmatriculare J2021000948347
EUID ROONRC.J2021000948347
Data înmatriculării 2021-12-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Teleorman, Sat Tătărăştii de Jos, Comuna Tătărăştii de Jos, SINCULESTI, 1, 147390

Țară: România
Județ: Teleorman
Localitate: Sat Tătărăştii de Jos, Comuna Tătărăştii de Jos
Stradă: SINCULESTI
Număr: 1
Cod poștal: 147390

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 337 RON 122 RON 215 RON 200 RON 137 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 374.337 RON 374.337 RON 221.443 RON 149.226 RON 152.894 RON 171.672 RON 18.609 RON 153.063 RON 149.426 RON 22.246 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 5
2023 389.750 RON 461.818 RON 396.441 RON 61.557 RON 65.377 RON 264.893 RON 11.750 RON 253.143 RON 210.983 RON 53.910 RON 0 RON 203.000 RON 0 RON 0 RON 5
2024 517.997 RON 536.210 RON 432.691 RON 86.931 RON 103.519 RON 329.422 RON 8.011 RON 321.411 RON 297.914 RON 31.508 RON 0 RON 317.416 RON 0 RON 0 RON 5
2025 309.800 RON 318.800 RON 288.853 RON 25.874 RON 29.947 RON 393.361 RON 4.314 RON 389.047 RON 323.788 RON 69.573 RON 537 RON 295.525 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

SINCĂ DORIN
administrator
Teleorman, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (30)

Lideri din domeniu

Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 264 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
309,8 K RON
Rezultat Net 2025
25,9 K RON
Total Active 2025
393,4 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 374,3 K RON 389,8 K RON 518,0 K RON 309,8 K RON
Venituri totale 0 RON 374,3 K RON 461,8 K RON 536,2 K RON 318,8 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 221,4 K RON 396,4 K RON 432,7 K RON 288,9 K RON
Rezultat net 0 RON 149,2 K RON 61,6 K RON 86,9 K RON 25,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 547,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,59 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,58 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,34 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,65 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,3 K RON (1.1%)
Active circulante389,0 K RON (98.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri537 RON
Creanțe295,5 K RON
Numerar93,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 576,91
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 1,05
Durata încasare (zile) 348

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,7%
Marjă netă
8,4%
ROA
6,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 137 RON 337 RON 40,7%
2022 22,2 K RON 171,7 K RON 13,0%
2023 53,9 K RON 264,9 K RON 20,4%
2024 31,5 K RON 329,4 K RON 9,6%
2025 69,6 K RON 393,4 K RON 17,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 374,3 K RON 389,8 K RON 518,0 K RON 309,8 K RON ▼ 40,2%
Rezultat net 0 RON 149,2 K RON 61,6 K RON 86,9 K RON 25,9 K RON ▼ 70,2%
Total active 337 RON 171,7 K RON 264,9 K RON 329,4 K RON 393,4 K RON ▲ 19,4%
Capitaluri proprii 200 RON 149,4 K RON 211,0 K RON 297,9 K RON 323,8 K RON ▲ 8,7%
Datorii totale 137 RON 22,2 K RON 53,9 K RON 31,5 K RON 69,6 K RON ▲ 120,8%
Lichiditate curentă 1,57 6,88 4,70 10,20 5,59 ▼ 45,2%
Marjă netă (%) 39,86 15,79 16,78 8,35 ▼ 50,2%
Scor bonitate 62 95 87 100 75 ▼ 25,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (25,9 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 547,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate