Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NAFTALINA TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Popeşti Leordeni, ION SCORŢARU, 2, 77160, CAMERA 1, CVARTAL 76, PARCELELE 2343, 2344, 2345
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 150.144 RON | 150.144 RON | 135.352 RON | 13.470 RON | 14.792 RON | 93.906 RON | 31.183 RON | 62.723 RON | 14.636 RON | 79.270 RON | 0 RON | 25.757 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 129.155 RON | 129.155 RON | 125.164 RON | 2.893 RON | 3.991 RON | 95.387 RON | 17.383 RON | 78.004 RON | 17.529 RON | 77.858 RON | 0 RON | 28.907 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 143.232 RON | 143.232 RON | 127.214 RON | 14.773 RON | 16.018 RON | 96.767 RON | 3.583 RON | 93.184 RON | 32.302 RON | 64.465 RON | 0 RON | 27.692 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 182.215 RON | 182.215 RON | 129.835 RON | 50.649 RON | 52.380 RON | 141.359 RON | 1.283 RON | 140.076 RON | 82.952 RON | 58.407 RON | 0 RON | 16.470 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 223.554 RON | 223.554 RON | 144.240 RON | 77.414 RON | 79.314 RON | 198.722 RON | 1.283 RON | 197.439 RON | 160.366 RON | 38.356 RON | 0 RON | 5.095 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,920 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 150,1 K RON | 129,2 K RON | 143,2 K RON | 182,2 K RON | 223,6 K RON |
| Venituri totale | 150,1 K RON | 129,2 K RON | 143,2 K RON | 182,2 K RON | 223,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 135,4 K RON | 125,2 K RON | 127,2 K RON | 129,8 K RON | 144,2 K RON |
| Rezultat net | 13,5 K RON | 2,9 K RON | 14,8 K RON | 50,6 K RON | 77,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 225,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,15 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,15 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,01 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,18 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 43,88 |
| Durata încasare (zile) | 8 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 79,3 K RON | 93,9 K RON | 84,4% |
| 2022 | 77,9 K RON | 95,4 K RON | 81,6% |
| 2023 | 64,5 K RON | 96,8 K RON | 66,6% |
| 2024 | 58,4 K RON | 141,4 K RON | 41,3% |
| 2025 | 38,4 K RON | 198,7 K RON | 19,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 150,1 K RON | 129,2 K RON | 143,2 K RON | 182,2 K RON | 223,6 K RON | ▲ 22,7% |
| Rezultat net | 13,5 K RON | 2,9 K RON | 14,8 K RON | 50,6 K RON | 77,4 K RON | ▲ 52,8% |
| Total active | 93,9 K RON | 95,4 K RON | 96,8 K RON | 141,4 K RON | 198,7 K RON | ▲ 40,6% |
| Capitaluri proprii | 14,6 K RON | 17,5 K RON | 32,3 K RON | 83,0 K RON | 160,4 K RON | ▲ 93,3% |
| Datorii totale | 79,3 K RON | 77,9 K RON | 64,5 K RON | 58,4 K RON | 38,4 K RON | ▼ 34,3% |
| Lichiditate curentă | 0,79 | 1,00 | 1,45 | 2,40 | 5,15 | ▲ 114,6% |
| Marjă netă (%) | 8,97 | 2,24 | 10,31 | 27,80 | 34,63 | ▲ 24,6% |
| Scor bonitate | 55 | 57 | 85 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (77,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.15), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 225,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.