Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RAMY'S MAGICAL TOUCH S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Curtea de Argeş, EPISCOP NICHITA, A18, D, parter, 31, 115300
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 6.866 RON | 6.866 RON | 6.629 RON | 30 RON | 237 RON | 26.368 RON | 24.354 RON | 2.014 RON | 230 RON | 32.256 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.118 RON | 0 |
| 2022 | 11.450 RON | 11.450 RON | 2.474 RON | 8.632 RON | 8.976 RON | 29.744 RON | 24.354 RON | 5.390 RON | 8.862 RON | 27.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.118 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 441 RON | −441 RON | −441 RON | 24.583 RON | 24.354 RON | 229 RON | 8.421 RON | 22.280 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.118 RON | 0 |
| 2024 | 4.900 RON | 4.900 RON | 1.444 RON | 2.931 RON | 3.456 RON | 28.215 RON | 24.354 RON | 3.861 RON | 11.353 RON | 22.981 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.119 RON | 0 |
| 2025 | 7.500 RON | 7.500 RON | 4.803 RON | 2.101 RON | 2.697 RON | 30.305 RON | 24.354 RON | 5.951 RON | 13.454 RON | 22.970 RON | 0 RON | 100 RON | 0 RON | 6.119 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9604 — Activităţi de întreţinere corporală
Top format din 61 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.26) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,9 K RON | 11,5 K RON | 0 RON | 4,9 K RON | 7,5 K RON |
| Venituri totale | 6,9 K RON | 11,5 K RON | 0 RON | 4,9 K RON | 7,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,6 K RON | 2,5 K RON | 441 RON | 1,4 K RON | 4,8 K RON |
| Rezultat net | 30 RON | 8,6 K RON | −441 RON | 2,9 K RON | 2,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,26 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,26 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,25 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,32 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 75,00 |
| Durata încasare (zile) | 5 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 32,3 K RON | 26,4 K RON | 122,3% |
| 2022 | 27,0 K RON | 29,7 K RON | 90,8% |
| 2023 | 22,3 K RON | 24,6 K RON | 90,6% |
| 2024 | 23,0 K RON | 28,2 K RON | 81,5% |
| 2025 | 23,0 K RON | 30,3 K RON | 75,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,9 K RON | 11,5 K RON | 0 RON | 4,9 K RON | 7,5 K RON | ▲ 53,1% |
| Rezultat net | 30 RON | 8,6 K RON | −441 RON | 2,9 K RON | 2,1 K RON | ▼ 28,3% |
| Total active | 26,4 K RON | 29,7 K RON | 24,6 K RON | 28,2 K RON | 30,3 K RON | ▲ 7,4% |
| Capitaluri proprii | 230 RON | 8,9 K RON | 8,4 K RON | 11,4 K RON | 13,5 K RON | ▲ 18,5% |
| Datorii totale | 32,3 K RON | 27,0 K RON | 22,3 K RON | 23,0 K RON | 23,0 K RON | ▼ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 0,06 | 0,20 | 0,01 | 0,17 | 0,26 | ▲ 54,2% |
| Marjă netă (%) | 0,44 | 75,39 | – | 59,82 | 28,01 | ▼ 53,2% |
| Scor bonitate | 38 | 68 | 33 | 68 | 68 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.