Publicitate

WS MEGACONSTRUCT INVEST S.R.L.

CUI: 44174092 J2021001392138 SRL Constanţa, Sat Lumina, Comuna Lumina
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44174092
Cod înmatriculare J2021001392138
EUID ROONRC.J2021001392138
Data înmatriculării 2021-04-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Constanţa, Sat Lumina, Comuna Lumina, MARE, 38

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Sat Lumina, Comuna Lumina
Stradă: MARE
Număr: 38

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 840 RON 840 RON 54.969 RON −54.137 RON −54.129 RON 514.358 RON 462.765 RON 51.593 RON −65.842 RON 580.200 RON 0 RON 49.486 RON 0 RON 0 RON 1
2024 840 RON 840 RON 57.945 RON −57.113 RON −57.105 RON 1.533.823 RON 1.317.712 RON 216.111 RON −122.955 RON 1.656.778 RON 0 RON 213.649 RON 0 RON 0 RON 1
2025 2.089.622 RON 2.099.578 RON 1.739.495 RON 307.304 RON 360.083 RON 295.976 RON 0 RON 295.976 RON 184.349 RON 111.627 RON 0 RON 277.654 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

VÎNCĂ VALENTIN
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului
VÎNCĂ SPIREA
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (23)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,343 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,09 M RON
Rezultat Net 2025
307,3 K RON
Total Active 2025
296,0 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 840 RON 840 RON 2,09 M RON
Venituri totale 840 RON 840 RON 2,10 M RON
Cheltuieli totale 55,0 K RON 57,9 K RON 1,74 M RON
Rezultat net −54,1 K RON −57,1 K RON 307,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,79 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,65 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,65 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,16 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,65 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante296,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe277,7 K RON
Numerar18,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 7,53
Durata încasare (zile) 49

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
17,2%
Marjă netă
14,7%
ROA
103,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 580,2 K RON 514,4 K RON 112,8%
2024 1,66 M RON 1,53 M RON 108,0%
2025 111,6 K RON 296,0 K RON 37,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 840 RON 840 RON 2,09 M RON ▲ 248.664,5%
Rezultat net −54,1 K RON −57,1 K RON 307,3 K RON ▲ 638,1%
Total active 514,4 K RON 1,53 M RON 296,0 K RON ▼ 80,7%
Capitaluri proprii −65,8 K RON −123,0 K RON 184,3 K RON ▲ 249,9%
Datorii totale 580,2 K RON 1,66 M RON 111,6 K RON ▼ 93,3%
Lichiditate curentă 0,09 0,13 2,65 ▲ 1.933,4%
Marjă netă (%) -6.444,88 -6.799,17 14,71 ▲ 100,2%
Scor bonitate 19 19 100 ▲ 426,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (307,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.65), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,79 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate