Publicitate

SINNER DANA S.R.L.

CUI: 44759704 J2021001395243 SRL Maramureş, Municipiul Baia Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44759704
Cod înmatriculare J2021001395243
EUID ROONRC.J2021001395243
Data înmatriculării 2021-08-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 15 angajați

Adresă

România, Maramureş, Municipiul Baia Mare, VICTORIEI, 35, 430141, corp C4 parter

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Municipiul Baia Mare
Stradă: VICTORIEI
Număr: 35
Cod poștal: 430141
Completare adresă: corp C4 parter

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 11.578.198 RON 11.808.428 RON 10.861.497 RON 834.350 RON 946.931 RON 2.347.757 RON 37.049 RON 2.310.708 RON 1.494.263 RON 854.549 RON 2.149.633 RON 121.732 RON 0 RON 1.055 RON 10
2024 11.243.583 RON 11.473.441 RON 10.753.108 RON 619.933 RON 720.333 RON 2.682.594 RON 63.857 RON 2.618.737 RON 1.058.217 RON 1.626.368 RON 2.301.429 RON 293.081 RON 0 RON 1.991 RON 13
2025 12.028.647 RON 12.168.316 RON 11.692.235 RON 414.012 RON 476.081 RON 2.240.171 RON 43.046 RON 2.197.125 RON 938.895 RON 1.302.247 RON 1.955.989 RON 230.794 RON 0 RON 971 RON 15

Reprezentanți și administratori (1)

CIORBA ÁRPÁD-IOZSEF
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (71)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 659 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
12,03 M RON
Rezultat Net 2025
414,0 K RON
Total Active 2025
2,24 M RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 11,58 M RON 11,24 M RON 12,03 M RON
Venituri totale 11,81 M RON 11,47 M RON 12,17 M RON
Cheltuieli totale 10,86 M RON 10,75 M RON 11,69 M RON
Rezultat net 834,4 K RON 619,9 K RON 414,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 12,07 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,69 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,19 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,72 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate43,0 K RON (1.9%)
Active circulante2,20 M RON (98.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,96 M RON
Creanțe230,8 K RON
Numerar10,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,15
Durata stocaj (zile) 59
Rotație creanțe (ori/an) 52,12
Durata încasare (zile) 7

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,0%
Marjă netă
3,4%
ROA
18,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 854,5 K RON 2,35 M RON 36,4%
2024 1,63 M RON 2,68 M RON 60,6%
2025 1,30 M RON 2,24 M RON 58,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 11,58 M RON 11,24 M RON 12,03 M RON ▲ 7,0%
Rezultat net 834,4 K RON 619,9 K RON 414,0 K RON ▼ 33,2%
Total active 2,35 M RON 2,68 M RON 2,24 M RON ▼ 16,5%
Capitaluri proprii 1,49 M RON 1,06 M RON 938,9 K RON ▼ 11,3%
Datorii totale 854,5 K RON 1,63 M RON 1,30 M RON ▼ 19,9%
Lichiditate curentă 2,70 1,61 1,69 ▲ 4,8%
Marjă netă (%) 7,21 5,51 3,44 ▼ 37,6%
Scor bonitate 82 65 75 ▲ 15,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (414,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 12,07 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate