Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DIGITAL CREATIVE CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, TEIŞANI, 294, 2, 21, 14034, 1, BLOC CORP 34 (DENUMIRE COMERCIALA A68)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 6.023 RON | 6.023 RON | 1.822 RON | 4.024 RON | 4.201 RON | 5.920 RON | 0 RON | 5.920 RON | 4.224 RON | 1.696 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 295.430 RON | 295.430 RON | 24.494 RON | 262.298 RON | 270.936 RON | 266.672 RON | 4.375 RON | 262.297 RON | 266.522 RON | 150 RON | 0 RON | 255.132 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 291.850 RON | 291.850 RON | 8.551 RON | 244.804 RON | 283.299 RON | 291.686 RON | 6.843 RON | 284.843 RON | 258.468 RON | 33.659 RON | 0 RON | 244.550 RON | 0 RON | 441 RON | 0 |
| 2024 | 606.026 RON | 606.026 RON | 10.007 RON | 505.424 RON | 596.019 RON | 612.590 RON | 3.394 RON | 609.196 RON | 519.088 RON | 93.796 RON | 0 RON | 606.953 RON | 0 RON | 294 RON | 0 |
| 2025 | 567.500 RON | 567.500 RON | 7.640 RON | 470.289 RON | 559.860 RON | 630.555 RON | 1.819 RON | 628.736 RON | 470.489 RON | 160.701 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 635 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Top format din 3,296 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,0 K RON | 295,4 K RON | 291,9 K RON | 606,0 K RON | 567,5 K RON |
| Venituri totale | 6,0 K RON | 295,4 K RON | 291,9 K RON | 606,0 K RON | 567,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,8 K RON | 24,5 K RON | 8,6 K RON | 10,0 K RON | 7,6 K RON |
| Rezultat net | 4,0 K RON | 262,3 K RON | 244,8 K RON | 505,4 K RON | 470,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 783,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,91 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,91 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,91 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,92 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 1,7 K RON | 5,9 K RON | 28,7% |
| 2022 | 150 RON | 266,7 K RON | 0,1% |
| 2023 | 33,7 K RON | 291,7 K RON | 11,5% |
| 2024 | 93,8 K RON | 612,6 K RON | 15,3% |
| 2025 | 160,7 K RON | 630,6 K RON | 25,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,0 K RON | 295,4 K RON | 291,9 K RON | 606,0 K RON | 567,5 K RON | ▼ 6,4% |
| Rezultat net | 4,0 K RON | 262,3 K RON | 244,8 K RON | 505,4 K RON | 470,3 K RON | ▼ 7,0% |
| Total active | 5,9 K RON | 266,7 K RON | 291,7 K RON | 612,6 K RON | 630,6 K RON | ▲ 2,9% |
| Capitaluri proprii | 4,2 K RON | 266,5 K RON | 258,5 K RON | 519,1 K RON | 470,5 K RON | ▼ 9,4% |
| Datorii totale | 1,7 K RON | 150 RON | 33,7 K RON | 93,8 K RON | 160,7 K RON | ▲ 71,3% |
| Lichiditate curentă | 3,49 | 1.748,65 | 8,46 | 6,49 | 3,91 | ▼ 39,8% |
| Marjă netă (%) | 66,81 | 88,79 | 83,88 | 83,40 | 82,87 | ▼ 0,6% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (470,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.91), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 783,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.