Publicitate

LASHES BY TANYA S.R.L.

CUI: 44327676 J2021001742227 SRL Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44327676
Cod înmatriculare J2021001742227
EUID ROONRC.J2021001742227
Data înmatriculării 2021-05-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Eugen Lovinescu, 17B, 1, 707410

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului
Stradă: Eugen Lovinescu
Număr: 17B
Apartament: 1
Cod poștal: 707410

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 6.586 RON 6.654 RON 8.601 RON −2.146 RON −1.947 RON 3.177 RON 0 RON 3.177 RON −1.946 RON 5.123 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 26.695 RON 26.758 RON 11.715 RON 14.241 RON 15.043 RON 17.315 RON 0 RON 17.315 RON 12.295 RON 5.020 RON 1.263 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 30.885 RON 31.380 RON 19.194 RON 10.496 RON 12.186 RON 23.442 RON 0 RON 23.442 RON 22.790 RON 652 RON 144 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 69.531 RON 71.302 RON 32.378 RON 33.007 RON 38.924 RON 36.915 RON 0 RON 36.915 RON 33.247 RON 3.668 RON 680 RON 881 RON 0 RON 0 RON 0
2025 53.890 RON 54.405 RON 30.825 RON 20.109 RON 23.580 RON 34.523 RON 0 RON 34.523 RON 33.357 RON 2.166 RON 628 RON 0 RON 0 RON 1.000 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

DERENEU TATIANA
administrator
Moldova
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 129 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
53,9 K RON
Rezultat Net 2025
20,1 K RON
Total Active 2025
34,5 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 6,6 K RON 26,7 K RON 30,9 K RON 69,5 K RON 53,9 K RON
Venituri totale 6,7 K RON 26,8 K RON 31,4 K RON 71,3 K RON 54,4 K RON
Cheltuieli totale 8,6 K RON 11,7 K RON 19,2 K RON 32,4 K RON 30,8 K RON
Rezultat net −2,1 K RON 14,2 K RON 10,5 K RON 33,0 K RON 20,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 78,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 15,94 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 15,65 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 15,65 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 15,94 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante34,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri628 RON
Numerar33,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 85,81
Durata stocaj (zile) 4
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
43,8%
Marjă netă
37,3%
ROA
58,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 5,1 K RON 3,2 K RON 161,3%
2022 5,0 K RON 17,3 K RON 29,0%
2023 652 RON 23,4 K RON 2,8%
2024 3,7 K RON 36,9 K RON 9,9%
2025 2,2 K RON 34,5 K RON 6,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 6,6 K RON 26,7 K RON 30,9 K RON 69,5 K RON 53,9 K RON ▼ 22,5%
Rezultat net −2,1 K RON 14,2 K RON 10,5 K RON 33,0 K RON 20,1 K RON ▼ 39,1%
Total active 3,2 K RON 17,3 K RON 23,4 K RON 36,9 K RON 34,5 K RON ▼ 6,5%
Capitaluri proprii −1,9 K RON 12,3 K RON 22,8 K RON 33,2 K RON 33,4 K RON ▲ 0,3%
Datorii totale 5,1 K RON 5,0 K RON 652 RON 3,7 K RON 2,2 K RON ▼ 40,9%
Lichiditate curentă 0,62 3,45 35,95 10,06 15,94 ▲ 58,4%
Marjă netă (%) -32,58 53,35 33,98 47,47 37,31 ▼ 21,4%
Scor bonitate 24 100 95 95 87 ▼ 8,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (15.94), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 78,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate