BLACK HILL BUCOVINA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Suceava, Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, CIOTINA I, 44, 727315
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 220.662 RON | 220.662 RON | 160.991 RON | 57.795 RON | 59.671 RON | 77.135 RON | 0 RON | 77.135 RON | 58.036 RON | 19.099 RON | 23.473 RON | 13.289 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 144.009 RON | 144.009 RON | 137.212 RON | 3.124 RON | 6.797 RON | 59.374 RON | 0 RON | 59.374 RON | 37.515 RON | 21.859 RON | 35.857 RON | 1.884 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 174.523 RON | 178.882 RON | 173.029 RON | 1.077 RON | 5.853 RON | 60.186 RON | 0 RON | 60.186 RON | 38.592 RON | 21.594 RON | 22.846 RON | 2.442 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5630 — Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Top format din 396 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 220,7 K RON | 144,0 K RON | 174,5 K RON |
| Venituri totale | 220,7 K RON | 144,0 K RON | 178,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 161,0 K RON | 137,2 K RON | 173,0 K RON |
| Rezultat net | 57,8 K RON | 3,1 K RON | 1,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 133,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,79 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,62 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,79 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,64 |
| Durata stocaj (zile) | 48 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 71,47 |
| Durata încasare (zile) | 5 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 19,1 K RON | 77,1 K RON | 24,8% |
| 2024 | 21,9 K RON | 59,4 K RON | 36,8% |
| 2025 | 21,6 K RON | 60,2 K RON | 35,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 220,7 K RON | 144,0 K RON | 174,5 K RON | ▲ 21,2% |
| Rezultat net | 57,8 K RON | 3,1 K RON | 1,1 K RON | ▼ 65,5% |
| Total active | 77,1 K RON | 59,4 K RON | 60,2 K RON | ▲ 1,4% |
| Capitaluri proprii | 58,0 K RON | 37,5 K RON | 38,6 K RON | ▲ 2,9% |
| Datorii totale | 19,1 K RON | 21,9 K RON | 21,6 K RON | ▼ 1,2% |
| Lichiditate curentă | 4,04 | 2,72 | 2,79 | ▲ 2,6% |
| Marjă netă (%) | 26,19 | 2,17 | 0,62 | ▼ 71,4% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 85 | ▲ 21,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.