Publicitate

BAZ DELIVERY S.R.L.

CUI: 44446278 J2021002025132 SRL Constanţa, Sat Agigea, Comuna Agigea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44446278
Cod înmatriculare J2021002025132
EUID ROONRC.J2021002025132
Data înmatriculării 2021-06-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2024) 4 angajați

Adresă

România, Constanţa, Sat Agigea, Comuna Agigea, GHEORGHE ANGELESCU, 4

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Sat Agigea, Comuna Agigea
Stradă: GHEORGHE ANGELESCU
Număr: 4

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.151.541 RON 1.162.421 RON 1.143.064 RON 9.422 RON 19.357 RON 475.680 RON 79.627 RON 396.053 RON 338.817 RON 136.863 RON 37.911 RON 326.105 RON 0 RON 0 RON 7
2024 630.929 RON 632.167 RON 813.389 RON −181.222 RON −181.222 RON 258.120 RON 59.808 RON 198.312 RON 157.595 RON 100.525 RON 952 RON 188.627 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

NEBUNU LAURENŢIU-IONIŢĂ
administrator
Teleorman, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Pierdere netă înregistrată în 2024 (−181.222 RON)
Cifra de Afaceri 2024
630,9 K RON
Rezultat Net 2024
−181,2 K RON
Total Active 2024
258,1 K RON
Scor Bonitate
52/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 52/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 1,15 M RON 630,9 K RON
Venituri totale 1,16 M RON 632,2 K RON
Cheltuieli totale 1,14 M RON 813,4 K RON
Rezultat net 9,4 K RON −181,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 110,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,97 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,96 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,57 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate59,8 K RON (23.2%)
Active circulante198,3 K RON (76.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri952 RON
Creanțe188,6 K RON
Numerar8,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 662,74
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 3,34
Durata încasare (zile) 109

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-28,7%
Marjă netă
-28,7%
ROA
-70,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 136,9 K RON 475,7 K RON 28,8%
2024 100,5 K RON 258,1 K RON 39,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

52
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 1,15 M RON 630,9 K RON ▼ 45,2%
Rezultat net 9,4 K RON −181,2 K RON ▼ 2.023,4%
Total active 475,7 K RON 258,1 K RON ▼ 45,7%
Capitaluri proprii 338,8 K RON 157,6 K RON ▼ 53,5%
Datorii totale 136,9 K RON 100,5 K RON ▼ 26,6%
Lichiditate curentă 2,89 1,97 ▼ 31,8%
Marjă netă (%) 0,82 -28,72 ▼ 3.602,4%
Scor bonitate 77 52 ▼ 32,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate