Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PLANTE DIN PARADISUL VERDE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, PABLO PICASSO, 3A, Mansardă, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 6.249 RON | 6.249 RON | 3.683 RON | 2.378 RON | 2.566 RON | 3.029 RON | 86 RON | 2.943 RON | 2.578 RON | 451 RON | 1.841 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 11.954 RON | 11.954 RON | 7.989 RON | 3.607 RON | 3.965 RON | 15.891 RON | 25 RON | 15.866 RON | 6.185 RON | 9.706 RON | 14.955 RON | 11 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 32.574 RON | 32.574 RON | 16.879 RON | 13.560 RON | 15.695 RON | 20.457 RON | 0 RON | 20.457 RON | 19.745 RON | 712 RON | 8.539 RON | 148 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 50.233 RON | 50.233 RON | 25.942 RON | 20.360 RON | 24.291 RON | 46.070 RON | 0 RON | 46.070 RON | 40.104 RON | 5.966 RON | 8.827 RON | 21.739 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 63.180 RON | 63.204 RON | 34.132 RON | 24.357 RON | 29.072 RON | 42.464 RON | 0 RON | 42.464 RON | 31.311 RON | 11.153 RON | 10.884 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8220 — Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
Top format din 54 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,2 K RON | 12,0 K RON | 32,6 K RON | 50,2 K RON | 63,2 K RON |
| Venituri totale | 6,2 K RON | 12,0 K RON | 32,6 K RON | 50,2 K RON | 63,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,7 K RON | 8,0 K RON | 16,9 K RON | 25,9 K RON | 34,1 K RON |
| Rezultat net | 2,4 K RON | 3,6 K RON | 13,6 K RON | 20,4 K RON | 24,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 78,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,81 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,83 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,83 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,81 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,80 |
| Durata stocaj (zile) | 63 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 451 RON | 3,0 K RON | 14,9% |
| 2022 | 9,7 K RON | 15,9 K RON | 61,1% |
| 2023 | 712 RON | 20,5 K RON | 3,5% |
| 2024 | 6,0 K RON | 46,1 K RON | 13,0% |
| 2025 | 11,2 K RON | 42,5 K RON | 26,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,2 K RON | 12,0 K RON | 32,6 K RON | 50,2 K RON | 63,2 K RON | ▲ 25,8% |
| Rezultat net | 2,4 K RON | 3,6 K RON | 13,6 K RON | 20,4 K RON | 24,4 K RON | ▲ 19,6% |
| Total active | 3,0 K RON | 15,9 K RON | 20,5 K RON | 46,1 K RON | 42,5 K RON | ▼ 7,8% |
| Capitaluri proprii | 2,6 K RON | 6,2 K RON | 19,7 K RON | 40,1 K RON | 31,3 K RON | ▼ 21,9% |
| Datorii totale | 451 RON | 9,7 K RON | 712 RON | 6,0 K RON | 11,2 K RON | ▲ 86,9% |
| Lichiditate curentă | 6,53 | 1,63 | 28,73 | 7,72 | 3,81 | ▼ 50,7% |
| Marjă netă (%) | 38,05 | 30,17 | 41,63 | 40,53 | 38,55 | ▼ 4,9% |
| Scor bonitate | 87 | 85 | 100 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (24,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.81), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 78,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.