Publicitate

NISE RENT S.R.L.

CUI: 45073428 J2021002500039 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45073428
Cod înmatriculare J2021002500039
EUID ROONRC.J2021002500039
Data înmatriculării 2021-10-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, General Marin Ionescu, 1A, 110267

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: General Marin Ionescu
Număr: 1A
Cod poștal: 110267

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 178.100 RON 427.288 RON 412.780 RON 11.335 RON 14.508 RON 2.149.160 RON 2.083.134 RON 66.026 RON 18.709 RON 2.130.451 RON 0 RON 44.422 RON 0 RON 0 RON 1
2024 249.976 RON 249.976 RON 142.822 RON 92.047 RON 107.154 RON 2.108.545 RON 2.020.700 RON 87.845 RON 110.756 RON 1.997.789 RON 0 RON 28.118 RON 0 RON 0 RON 0
2025 304.884 RON 304.884 RON 245.284 RON 51.210 RON 59.600 RON 2.283.987 RON 2.010.441 RON 273.546 RON 161.961 RON 2.122.026 RON 0 RON 185.573 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

PĂUN GABRIEL
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (26)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 466 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.13) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 92.9% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
304,9 K RON
Rezultat Net 2025
51,2 K RON
Total Active 2025
2,28 M RON
Scor Bonitate
56/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 56/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 178,1 K RON 250,0 K RON 304,9 K RON
Venituri totale 427,3 K RON 250,0 K RON 304,9 K RON
Cheltuieli totale 412,8 K RON 142,8 K RON 245,3 K RON
Rezultat net 11,3 K RON 92,0 K RON 51,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 371,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,13 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,13 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,08 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,01 M RON (88%)
Active circulante273,5 K RON (12%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe185,6 K RON
Numerar88,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,64
Durata încasare (zile) 222

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
19,6%
Marjă netă
16,8%
ROA
2,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 2,13 M RON 2,15 M RON 99,1%
2024 2,00 M RON 2,11 M RON 94,8%
2025 2,12 M RON 2,28 M RON 92,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

56
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 178,1 K RON 250,0 K RON 304,9 K RON ▲ 22,0%
Rezultat net 11,3 K RON 92,0 K RON 51,2 K RON ▼ 44,4%
Total active 2,15 M RON 2,11 M RON 2,28 M RON ▲ 8,3%
Capitaluri proprii 18,7 K RON 110,8 K RON 162,0 K RON ▲ 46,2%
Datorii totale 2,13 M RON 2,00 M RON 2,12 M RON ▲ 6,2%
Lichiditate curentă 0,03 0,04 0,13 ▲ 193,0%
Marjă netă (%) 6,36 36,82 16,80 ▼ 54,4%
Scor bonitate 43 61 56 ▼ 8,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (51,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 56/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 371,1 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 92.9% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate