Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ELECTRO EUROREPARATII S.R.L.

CUI: 44744606 J2021002771130 SRL Constanţa, Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44744606
Cod înmatriculare J2021002771130
EUID ROONRC.J2021002771130
Data înmatriculării 2021-08-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Constanţa, Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, SPICULUI, 4, CONSTRUCȚIA C1, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna
Stradă: SPICULUI
Număr: 4
Completare adresă: CONSTRUCȚIA C1, CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 91.719 RON 91.939 RON 39.914 RON 50.649 RON 52.025 RON 57.890 RON 0 RON 57.890 RON 50.849 RON 7.041 RON 0 RON 6.800 RON 0 RON 0 RON 1
2022 120.980 RON 121.261 RON 125.011 RON −4.960 RON −3.750 RON 44.812 RON 0 RON 44.812 RON 35.359 RON 9.453 RON 0 RON 19.793 RON 0 RON 0 RON 2
2023 515.215 RON 516.696 RON 189.533 RON 322.011 RON 327.163 RON 360.543 RON 2.399 RON 358.144 RON 322.251 RON 38.292 RON 0 RON 47.136 RON 0 RON 0 RON 2
2024 149.756 RON 150.099 RON 171.312 RON −22.713 RON −21.213 RON 295.340 RON 143.306 RON 152.034 RON 278.538 RON 16.802 RON 0 RON 29.259 RON 0 RON 0 RON 2
2025 153.720 RON 153.720 RON 159.713 RON −7.530 RON −5.993 RON 256.720 RON 104.591 RON 152.129 RON 244.108 RON 12.612 RON 0 RON −2 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

COMAN MARIUS
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 416 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−7.530 RON)
Cifra de Afaceri 2025
153,7 K RON
Rezultat Net 2025
−7,5 K RON
Total Active 2025
256,7 K RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 91,7 K RON 121,0 K RON 515,2 K RON 149,8 K RON 153,7 K RON
Venituri totale 91,9 K RON 121,3 K RON 516,7 K RON 150,1 K RON 153,7 K RON
Cheltuieli totale 39,9 K RON 125,0 K RON 189,5 K RON 171,3 K RON 159,7 K RON
Rezultat net 50,6 K RON −5,0 K RON 322,0 K RON −22,7 K RON −7,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 252,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 12,06 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 12,06 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 12,06 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 20,36 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate104,6 K RON (40.7%)
Active circulante152,1 K RON (59.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar152,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-3,9%
Marjă netă
-4,9%
ROA
-2,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 7,0 K RON 57,9 K RON 12,2%
2022 9,5 K RON 44,8 K RON 21,1%
2023 38,3 K RON 360,5 K RON 10,6%
2024 16,8 K RON 295,3 K RON 5,7%
2025 12,6 K RON 256,7 K RON 4,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 91,7 K RON 121,0 K RON 515,2 K RON 149,8 K RON 153,7 K RON ▲ 2,6%
Rezultat net 50,6 K RON −5,0 K RON 322,0 K RON −22,7 K RON −7,5 K RON ▲ 66,8%
Total active 57,9 K RON 44,8 K RON 360,5 K RON 295,3 K RON 256,7 K RON ▼ 13,1%
Capitaluri proprii 50,8 K RON 35,4 K RON 322,3 K RON 278,5 K RON 244,1 K RON ▼ 12,4%
Datorii totale 7,0 K RON 9,5 K RON 38,3 K RON 16,8 K RON 12,6 K RON ▼ 24,9%
Lichiditate curentă 8,22 4,74 9,35 9,05 12,06 ▲ 33,3%
Marjă netă (%) 55,22 -4,10 62,50 -15,17 -4,90 ▲ 67,7%
Scor bonitate 87 64 100 57 72 ▲ 26,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (12.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 252,1 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.