Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ZIAL AUTO CRT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dolj, Sat Măceşu de Jos, Comuna Măceşu de Jos, MIHAI VITEAZUL, 11, 207370
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 40.999 RON | 40.999 RON | 26.586 RON | 13.183 RON | 14.413 RON | 14.613 RON | 0 RON | 14.613 RON | 13.383 RON | 1.230 RON | 0 RON | 2.734 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 54.647 RON | 54.647 RON | 33.353 RON | 17.133 RON | 21.294 RON | 43.558 RON | 0 RON | 43.558 RON | 30.517 RON | 13.041 RON | 0 RON | 5.151 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 47.859 RON | 97.859 RON | 92.504 RON | 114 RON | 5.355 RON | 82.640 RON | 0 RON | 82.640 RON | 30.631 RON | 52.009 RON | 0 RON | 31.485 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4540 Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Raport Economico-Financiar
2021–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 41,0 K RON | 54,6 K RON | 47,9 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 41,0 K RON | 54,6 K RON | 97,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 26,6 K RON | 33,4 K RON | 92,5 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 13,2 K RON | 17,1 K RON | 114 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 75,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,59 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,98 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,52 |
| Durata încasare (zile) | 240 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 200 RON | 0,0% |
| 2022 | 1,2 K RON | 14,6 K RON | 8,4% |
| 2023 | 13,0 K RON | 43,6 K RON | 29,9% |
| 2024 | 52,0 K RON | 82,6 K RON | 62,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 41,0 K RON | 54,6 K RON | 47,9 K RON | ▼ 12,4% |
| Rezultat net | 0 RON | 13,2 K RON | 17,1 K RON | 114 RON | ▼ 99,3% |
| Total active | 200 RON | 14,6 K RON | 43,6 K RON | 82,6 K RON | ▲ 89,7% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 13,4 K RON | 30,5 K RON | 30,6 K RON | ▲ 0,4% |
| Datorii totale | 0 RON | 1,2 K RON | 13,0 K RON | 52,0 K RON | ▲ 298,8% |
| Lichiditate curentă | – | 11,88 | 3,34 | 1,59 | ▼ 52,4% |
| Marjă netă (%) | – | 32,15 | 31,35 | 0,24 | ▼ 99,2% |
| Scor bonitate | 47 | 87 | 95 | 60 | ▼ 36,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (114 RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 75,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2024.