SM VEST MEDIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, LEV TOLSTOI, 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 296.772 RON | 296.774 RON | 46.022 RON | 248.229 RON | 250.752 RON | 424.987 RON | 31 RON | 424.956 RON | 296.297 RON | 128.690 RON | 0 RON | 404.665 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 614.312 RON | 614.316 RON | 249.615 RON | 357.703 RON | 364.701 RON | 1.391.838 RON | 540.216 RON | 851.622 RON | 654.000 RON | 737.868 RON | 60 RON | 821.340 RON | 0 RON | 30 RON | 1 |
| 2025 | 446.571 RON | 447.068 RON | 402.566 RON | 34.710 RON | 44.502 RON | 1.552.946 RON | 393.809 RON | 1.159.137 RON | 683.244 RON | 869.742 RON | 195 RON | 1.106.166 RON | 0 RON | 40 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 558 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 296,8 K RON | 614,3 K RON | 446,6 K RON |
| Venituri totale | 296,8 K RON | 614,3 K RON | 447,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 46,0 K RON | 249,6 K RON | 402,6 K RON |
| Rezultat net | 248,2 K RON | 357,7 K RON | 34,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 602,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,33 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,79 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2.290,11 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,40 |
| Durata încasare (zile) | 904 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 128,7 K RON | 425,0 K RON | 30,3% |
| 2024 | 737,9 K RON | 1,39 M RON | 53,0% |
| 2025 | 869,7 K RON | 1,55 M RON | 56,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 296,8 K RON | 614,3 K RON | 446,6 K RON | ▼ 27,3% |
| Rezultat net | 248,2 K RON | 357,7 K RON | 34,7 K RON | ▼ 90,3% |
| Total active | 425,0 K RON | 1,39 M RON | 1,55 M RON | ▲ 11,6% |
| Capitaluri proprii | 296,3 K RON | 654,0 K RON | 683,2 K RON | ▲ 4,5% |
| Datorii totale | 128,7 K RON | 737,9 K RON | 869,7 K RON | ▲ 17,9% |
| Lichiditate curentă | 3,30 | 1,15 | 1,33 | ▲ 15,5% |
| Marjă netă (%) | 83,64 | 58,23 | 7,77 | ▼ 86,7% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 67 | ▼ 16,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (34,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 602,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.