Publicitate

FONDUL EMERGENT DE INVESTITII S.A.

CUI: 43140156 J2021003164407 SA Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43140156
Cod înmatriculare J2021003164407
EUID ROONRC.J2021003164407
Data înmatriculării 2021-02-22
Formă juridică SA
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, GÂRLEI, 1B, 2, corp B , camera B2.5

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Stradă: GÂRLEI
Număr: 1B
Etaj: 2
Completare adresă: corp B , camera B2.5

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 0 RON 263.516 RON 482.471 RON −218.955 RON −218.955 RON 2.713.312 RON 0 RON 2.713.312 RON 2.713.098 RON 7.367 RON 0 RON 0 RON 0 RON 7.153 RON 1
2022 0 RON 487.882 RON 1.043.257 RON −555.375 RON −555.375 RON 2.164.323 RON 1.319 RON 2.163.004 RON 2.157.723 RON 6.600 RON 128.514 RON 1.006 RON 0 RON 0 RON 1
2023 33.430 RON 375.941 RON 549.812 RON −173.871 RON −173.871 RON 2.016.344 RON 0 RON 2.016.344 RON 1.986.662 RON 31.372 RON 111.621 RON 1.909 RON 0 RON 1.690 RON 3
2024 18.657 RON 251.221 RON 534.188 RON −282.967 RON −282.967 RON 1.719.672 RON 0 RON 1.719.672 RON 1.703.695 RON 16.802 RON 100.777 RON 3.262 RON 0 RON 825 RON 4
2025 550 RON 511.798 RON 491.130 RON 17.361 RON 20.668 RON 1.838.903 RON 0 RON 1.838.903 RON 1.821.056 RON 18.708 RON 0 RON 1.134 RON 0 RON 861 RON 4

Reprezentanți și administratori (2)

FLOREA ILIE
reprezentant al persoanei juridice
Teleorman, România
Pagina administratorului
HUSSIN SERIN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,302 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
550 RON
Rezultat Net 2025
17,4 K RON
Total Active 2025
1,84 M RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 33,4 K RON 18,7 K RON 550 RON
Venituri totale 263,5 K RON 487,9 K RON 375,9 K RON 251,2 K RON 511,8 K RON
Cheltuieli totale 482,5 K RON 1,04 M RON 549,8 K RON 534,2 K RON 491,1 K RON
Rezultat net −219,0 K RON −555,4 K RON −173,9 K RON −283,0 K RON 17,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 16,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 98,30 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 98,30 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,26 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 98,30 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante1,84 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,1 K RON
Numerar79,7 K RON
Alte active circulante1,76 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,49
Durata încasare (zile) 753

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3.757,8%
Marjă netă
3.156,6%
ROA
0,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 7,4 K RON 2,71 M RON 0,3%
2022 6,6 K RON 2,16 M RON 0,3%
2023 31,4 K RON 2,02 M RON 1,6%
2024 16,8 K RON 1,72 M RON 1,0%
2025 18,7 K RON 1,84 M RON 1,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 33,4 K RON 18,7 K RON 550 RON ▼ 97,1%
Rezultat net −219,0 K RON −555,4 K RON −173,9 K RON −283,0 K RON 17,4 K RON ▲ 106,1%
Total active 2,71 M RON 2,16 M RON 2,02 M RON 1,72 M RON 1,84 M RON ▲ 6,9%
Capitaluri proprii 2,71 M RON 2,16 M RON 1,99 M RON 1,70 M RON 1,82 M RON ▲ 6,9%
Datorii totale 7,4 K RON 6,6 K RON 31,4 K RON 16,8 K RON 18,7 K RON ▲ 11,3%
Lichiditate curentă 368,31 327,73 64,27 102,35 98,30 ▼ 4,0%
Marjă netă (%) -520,10 -1.516,68 3.156,55 ▲ 308,1%
Scor bonitate 67 60 64 64 87 ▲ 35,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (17,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (98.3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 16,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate