Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VALEA CU OALE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, FLUIERULUI, 33, 1, 21432, 2, PARTER, IN SUPRAFATA DE 215,62 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 359.398 RON | 359.398 RON | 288.249 RON | 67.552 RON | 71.149 RON | 150.054 RON | 125.561 RON | 24.493 RON | 67.752 RON | 82.476 RON | 5.915 RON | 1.082 RON | 0 RON | 174 RON | 5 |
| 2022 | 1.119.216 RON | 1.120.502 RON | 847.117 RON | 262.361 RON | 273.385 RON | 368.213 RON | 87.665 RON | 280.548 RON | 262.601 RON | 105.764 RON | 9.248 RON | 182.372 RON | 0 RON | 152 RON | 3 |
| 2023 | 1.233.914 RON | 1.234.737 RON | 1.021.936 RON | 200.610 RON | 212.801 RON | 336.796 RON | 55.527 RON | 281.269 RON | 200.850 RON | 136.178 RON | 12.466 RON | 190.699 RON | 0 RON | 232 RON | 6 |
| 2024 | 1.826.647 RON | 1.826.647 RON | 1.347.684 RON | 402.329 RON | 478.963 RON | 691.639 RON | 24.065 RON | 667.574 RON | 402.760 RON | 289.050 RON | 14.517 RON | 352.709 RON | 0 RON | 171 RON | 6 |
| 2025 | 1.891.011 RON | 1.891.349 RON | 1.412.900 RON | 401.897 RON | 478.449 RON | 575.350 RON | 23.472 RON | 551.878 RON | 402.137 RON | 173.384 RON | 13.008 RON | 282.870 RON | 0 RON | 171 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 1,514 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 359,4 K RON | 1,12 M RON | 1,23 M RON | 1,83 M RON | 1,89 M RON |
| Venituri totale | 359,4 K RON | 1,12 M RON | 1,23 M RON | 1,83 M RON | 1,89 M RON |
| Cheltuieli totale | 288,2 K RON | 847,1 K RON | 1,02 M RON | 1,35 M RON | 1,41 M RON |
| Rezultat net | 67,6 K RON | 262,4 K RON | 200,6 K RON | 402,3 K RON | 401,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,42 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,18 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,11 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,48 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,32 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 145,37 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,69 |
| Durata încasare (zile) | 55 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 82,5 K RON | 150,1 K RON | 55,0% |
| 2022 | 105,8 K RON | 368,2 K RON | 28,7% |
| 2023 | 136,2 K RON | 336,8 K RON | 40,4% |
| 2024 | 289,1 K RON | 691,6 K RON | 41,8% |
| 2025 | 173,4 K RON | 575,4 K RON | 30,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 359,4 K RON | 1,12 M RON | 1,23 M RON | 1,83 M RON | 1,89 M RON | ▲ 3,5% |
| Rezultat net | 67,6 K RON | 262,4 K RON | 200,6 K RON | 402,3 K RON | 401,9 K RON | ▼ 0,1% |
| Total active | 150,1 K RON | 368,2 K RON | 336,8 K RON | 691,6 K RON | 575,4 K RON | ▼ 16,8% |
| Capitaluri proprii | 67,8 K RON | 262,6 K RON | 200,9 K RON | 402,8 K RON | 402,1 K RON | ▼ 0,2% |
| Datorii totale | 82,5 K RON | 105,8 K RON | 136,2 K RON | 289,1 K RON | 173,4 K RON | ▼ 40,0% |
| Lichiditate curentă | 0,30 | 2,65 | 2,07 | 2,31 | 3,18 | ▲ 37,8% |
| Marjă netă (%) | 18,80 | 23,44 | 16,26 | 22,03 | 21,25 | ▼ 3,5% |
| Scor bonitate | 60 | 100 | 87 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (401,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.18), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,42 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.