Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HASTAG FORTAMA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, DEMOCRAŢIEI, 6, 9, 1, 2, 9, 41391, 4, (CAM1)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 81.466 RON | 81.466 RON | 25.491 RON | 55.108 RON | 55.975 RON | 57.868 RON | 11.805 RON | 46.063 RON | 55.308 RON | 2.728 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 168 RON | 1 |
| 2022 | 157.965 RON | 157.965 RON | 45.703 RON | 110.719 RON | 112.262 RON | 113.854 RON | 7.638 RON | 106.216 RON | 110.959 RON | 3.122 RON | 0 RON | 2.670 RON | 0 RON | 227 RON | 1 |
| 2023 | 206.845 RON | 206.982 RON | 78.811 RON | 126.413 RON | 128.171 RON | 143.698 RON | 17.879 RON | 125.819 RON | 138.172 RON | 6.609 RON | 0 RON | 5.810 RON | 0 RON | 1.083 RON | 1 |
| 2024 | 254.850 RON | 254.850 RON | 102.564 RON | 149.789 RON | 152.286 RON | 363.306 RON | 12.336 RON | 350.970 RON | 150.029 RON | 213.858 RON | 0 RON | 156.489 RON | 0 RON | 581 RON | 1 |
| 2025 | 360.933 RON | 360.933 RON | 279.684 RON | 76.350 RON | 81.249 RON | 212.561 RON | 122.340 RON | 90.221 RON | 76.590 RON | 143.596 RON | 0 RON | 40.202 RON | 0 RON | 7.625 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7420 Activități fotografice
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 850 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.63) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 81,5 K RON | 158,0 K RON | 206,8 K RON | 254,9 K RON | 360,9 K RON |
| Venituri totale | 81,5 K RON | 158,0 K RON | 207,0 K RON | 254,9 K RON | 360,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 25,5 K RON | 45,7 K RON | 78,8 K RON | 102,6 K RON | 279,7 K RON |
| Rezultat net | 55,1 K RON | 110,7 K RON | 126,4 K RON | 149,8 K RON | 76,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 409,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,63 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,63 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,98 |
| Durata încasare (zile) | 41 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 2,7 K RON | 57,9 K RON | 4,7% |
| 2022 | 3,1 K RON | 113,9 K RON | 2,7% |
| 2023 | 6,6 K RON | 143,7 K RON | 4,6% |
| 2024 | 213,9 K RON | 363,3 K RON | 58,9% |
| 2025 | 143,6 K RON | 212,6 K RON | 67,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 81,5 K RON | 158,0 K RON | 206,8 K RON | 254,9 K RON | 360,9 K RON | ▲ 41,6% |
| Rezultat net | 55,1 K RON | 110,7 K RON | 126,4 K RON | 149,8 K RON | 76,4 K RON | ▼ 49,0% |
| Total active | 57,9 K RON | 113,9 K RON | 143,7 K RON | 363,3 K RON | 212,6 K RON | ▼ 41,5% |
| Capitaluri proprii | 55,3 K RON | 111,0 K RON | 138,2 K RON | 150,0 K RON | 76,6 K RON | ▼ 48,9% |
| Datorii totale | 2,7 K RON | 3,1 K RON | 6,6 K RON | 213,9 K RON | 143,6 K RON | ▼ 32,9% |
| Lichiditate curentă | 16,89 | 34,02 | 19,04 | 1,64 | 0,63 | ▼ 61,7% |
| Marjă netă (%) | 67,65 | 70,09 | 61,11 | 58,78 | 21,15 | ▼ 64,0% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 85 | 65 | ▼ 23,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (76,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 409,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.