Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DELTA WING SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Mihai Bravu, 3, ALMO 3, 2, 10, 77, 021302
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 912.866 RON | 913.684 RON | 901.304 RON | 10.696 RON | 12.380 RON | 137.841 RON | 0 RON | 137.841 RON | 97.895 RON | 40.360 RON | 0 RON | 38.934 RON | 0 RON | 414 RON | 1 |
| 2024 | 1.222.287 RON | 1.222.288 RON | 168.636 RON | 1.016.983 RON | 1.053.652 RON | 1.997.367 RON | 0 RON | 1.997.367 RON | 1.017.223 RON | 385.671 RON | 248.840 RON | 1.748.086 RON | 594.995 RON | 522 RON | 1 |
| 2025 | 1.255.263 RON | 1.256.448 RON | 612.615 RON | 606.175 RON | 643.833 RON | 1.151.397 RON | 66.809 RON | 1.084.588 RON | 606.415 RON | 103.859 RON | 248.840 RON | 526.460 RON | 457.689 RON | 16.566 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 5819 Alte activități de editare
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 5,373 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 912,9 K RON | 1,22 M RON | 1,26 M RON |
| Venituri totale | 913,7 K RON | 1,22 M RON | 1,26 M RON |
| Cheltuieli totale | 901,3 K RON | 168,6 K RON | 612,6 K RON |
| Rezultat net | 10,7 K RON | 1,02 M RON | 606,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,47 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,44 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,05 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,98 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,09 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,04 |
| Durata stocaj (zile) | 72 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,38 |
| Durata încasare (zile) | 153 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 40,4 K RON | 137,8 K RON | 29,3% |
| 2024 | 385,7 K RON | 2,00 M RON | 19,3% |
| 2025 | 103,9 K RON | 1,15 M RON | 9,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 912,9 K RON | 1,22 M RON | 1,26 M RON | ▲ 2,7% |
| Rezultat net | 10,7 K RON | 1,02 M RON | 606,2 K RON | ▼ 40,4% |
| Total active | 137,8 K RON | 2,00 M RON | 1,15 M RON | ▼ 42,4% |
| Capitaluri proprii | 97,9 K RON | 1,02 M RON | 606,4 K RON | ▼ 40,4% |
| Datorii totale | 40,4 K RON | 385,7 K RON | 103,9 K RON | ▼ 73,1% |
| Lichiditate curentă | 3,42 | 5,18 | 10,44 | ▲ 101,6% |
| Marjă netă (%) | 1,17 | 83,20 | 48,29 | ▼ 42,0% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (606,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.44), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,47 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.