Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NOCTURN BUILDING CONSTRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, VICTORIEI, 155, D1, 10023, lot 10, tronson 6,mezanin, camera 19
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 2.000 RON | 2.000 RON | 0 RON | 1.941 RON | 2.000 RON | 2.200 RON | 0 RON | 2.200 RON | 2.141 RON | 59 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 50 RON | −49 RON | −50 RON | 2.150 RON | 0 RON | 2.150 RON | 2.092 RON | 58 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.150 RON | 0 RON | 2.150 RON | 2.092 RON | 58 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.150 RON | 0 RON | 3.150 RON | 2.092 RON | 1.058 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.010.080 RON | 1.010.137 RON | 893.055 RON | 94.079 RON | 117.082 RON | 320.906 RON | 145.070 RON | 175.836 RON | 96.171 RON | 226.360 RON | 0 RON | 10.686 RON | 0 RON | 1.625 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (42)
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8292 Activități de ambalare
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 2,201 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.78) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,0 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1,01 M RON |
| Venituri totale | 2,0 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1,01 M RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 50 RON | 0 RON | 0 RON | 893,1 K RON |
| Rezultat net | 1,9 K RON | −49 RON | 0 RON | 0 RON | 94,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 807,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,78 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,78 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,73 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 94,52 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 59 RON | 2,2 K RON | 2,7% |
| 2022 | 58 RON | 2,2 K RON | 2,7% |
| 2023 | 58 RON | 2,2 K RON | 2,7% |
| 2024 | 1,1 K RON | 3,2 K RON | 33,6% |
| 2025 | 226,4 K RON | 320,9 K RON | 70,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,0 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1,01 M RON | – |
| Rezultat net | 1,9 K RON | −49 RON | 0 RON | 0 RON | 94,1 K RON | – |
| Total active | 2,2 K RON | 2,2 K RON | 2,2 K RON | 3,2 K RON | 320,9 K RON | ▲ 10.087,5% |
| Capitaluri proprii | 2,1 K RON | 2,1 K RON | 2,1 K RON | 2,1 K RON | 96,2 K RON | ▲ 4.497,1% |
| Datorii totale | 59 RON | 58 RON | 58 RON | 1,1 K RON | 226,4 K RON | ▲ 21.295,1% |
| Lichiditate curentă | 37,29 | 37,07 | 37,07 | 2,98 | 0,78 | ▼ 73,9% |
| Marjă netă (%) | 97,05 | – | – | – | 9,31 | – |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 75 | 67 | 55 | ▼ 17,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (94,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.