Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SANO FARMA PLANT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Dej, ŞTEFAN CEL MARE, 2, B2, A, 11, 405200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 53.963 RON | 53.963 RON | 41.246 RON | 12.105 RON | 12.717 RON | 36.937 RON | 138 RON | 36.799 RON | 12.305 RON | 24.632 RON | 13.308 RON | 1.248 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 379.215 RON | 379.345 RON | 305.589 RON | 70.295 RON | 73.756 RON | 96.117 RON | 0 RON | 96.117 RON | 82.600 RON | 13.517 RON | 17.946 RON | 1.171 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 322.046 RON | 322.332 RON | 349.959 RON | −30.383 RON | −27.627 RON | 35.771 RON | 2.121 RON | 33.650 RON | 22.217 RON | 13.554 RON | 13.922 RON | 453 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 320.308 RON | 320.917 RON | 304.907 RON | 11.783 RON | 16.010 RON | 45.334 RON | 163 RON | 45.171 RON | 12.000 RON | 33.334 RON | 8.352 RON | 924 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 240.256 RON | 240.257 RON | 212.429 RON | 25.782 RON | 27.828 RON | 44.328 RON | 0 RON | 44.328 RON | 26.783 RON | 17.545 RON | 5.090 RON | 15.468 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 1,009 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 54,0 K RON | 379,2 K RON | 322,0 K RON | 320,3 K RON | 240,3 K RON |
| Venituri totale | 54,0 K RON | 379,3 K RON | 322,3 K RON | 320,9 K RON | 240,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 41,2 K RON | 305,6 K RON | 350,0 K RON | 304,9 K RON | 212,4 K RON |
| Rezultat net | 12,1 K RON | 70,3 K RON | −30,4 K RON | 11,8 K RON | 25,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 357,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,53 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,24 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,35 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,53 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 47,20 |
| Durata stocaj (zile) | 8 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 15,53 |
| Durata încasare (zile) | 24 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 24,6 K RON | 36,9 K RON | 66,7% |
| 2022 | 13,5 K RON | 96,1 K RON | 14,1% |
| 2023 | 13,6 K RON | 35,8 K RON | 37,9% |
| 2024 | 33,3 K RON | 45,3 K RON | 73,5% |
| 2025 | 17,5 K RON | 44,3 K RON | 39,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 54,0 K RON | 379,2 K RON | 322,0 K RON | 320,3 K RON | 240,3 K RON | ▼ 25,0% |
| Rezultat net | 12,1 K RON | 70,3 K RON | −30,4 K RON | 11,8 K RON | 25,8 K RON | ▲ 118,8% |
| Total active | 36,9 K RON | 96,1 K RON | 35,8 K RON | 45,3 K RON | 44,3 K RON | ▼ 2,2% |
| Capitaluri proprii | 12,3 K RON | 82,6 K RON | 22,2 K RON | 12,0 K RON | 26,8 K RON | ▲ 123,2% |
| Datorii totale | 24,6 K RON | 13,5 K RON | 13,6 K RON | 33,3 K RON | 17,5 K RON | ▼ 47,4% |
| Lichiditate curentă | 1,49 | 7,11 | 2,48 | 1,36 | 2,53 | ▲ 86,4% |
| Marjă netă (%) | 22,43 | 18,54 | -9,43 | 3,68 | 10,73 | ▲ 191,6% |
| Scor bonitate | 72 | 100 | 57 | 57 | 95 | ▲ 66,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (25,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.53), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 357,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.