Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
COLORS MEDIA PRODUCTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, ŞESUL DE SUS, 166, C5, M, 20, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 44.450 RON | 44.450 RON | 12.483 RON | 30.633 RON | 31.967 RON | 32.167 RON | 0 RON | 32.167 RON | 30.833 RON | 1.334 RON | 0 RON | 9.895 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 184.665 RON | 184.665 RON | 29.340 RON | 150.616 RON | 155.325 RON | 187.827 RON | 8.312 RON | 179.515 RON | 181.449 RON | 6.378 RON | 0 RON | 134.275 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 173.131 RON | 174.005 RON | 22.592 RON | 127.187 RON | 151.413 RON | 315.287 RON | 3.062 RON | 312.225 RON | 308.636 RON | 6.651 RON | 0 RON | 275.344 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 127.976 RON | 127.976 RON | 35.336 RON | 78.532 RON | 92.640 RON | 210.398 RON | 21.260 RON | 189.138 RON | 199.668 RON | 11.508 RON | 9.550 RON | 165.830 RON | 0 RON | 778 RON | 0 |
| 2025 | 134.219 RON | 134.392 RON | 38.424 RON | 80.920 RON | 95.968 RON | 114.759 RON | 15.760 RON | 98.999 RON | 81.160 RON | 33.936 RON | 0 RON | 70.535 RON | 0 RON | 337 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Top format din 189 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 44,5 K RON | 184,7 K RON | 173,1 K RON | 128,0 K RON | 134,2 K RON |
| Venituri totale | 44,5 K RON | 184,7 K RON | 174,0 K RON | 128,0 K RON | 134,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 12,5 K RON | 29,3 K RON | 22,6 K RON | 35,3 K RON | 38,4 K RON |
| Rezultat net | 30,6 K RON | 150,6 K RON | 127,2 K RON | 78,5 K RON | 80,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 169,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,92 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,92 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,84 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,90 |
| Durata încasare (zile) | 192 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 1,3 K RON | 32,2 K RON | 4,2% |
| 2022 | 6,4 K RON | 187,8 K RON | 3,4% |
| 2023 | 6,7 K RON | 315,3 K RON | 2,1% |
| 2024 | 11,5 K RON | 210,4 K RON | 5,5% |
| 2025 | 33,9 K RON | 114,8 K RON | 29,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 44,5 K RON | 184,7 K RON | 173,1 K RON | 128,0 K RON | 134,2 K RON | ▲ 4,9% |
| Rezultat net | 30,6 K RON | 150,6 K RON | 127,2 K RON | 78,5 K RON | 80,9 K RON | ▲ 3,0% |
| Total active | 32,2 K RON | 187,8 K RON | 315,3 K RON | 210,4 K RON | 114,8 K RON | ▼ 45,5% |
| Capitaluri proprii | 30,8 K RON | 181,4 K RON | 308,6 K RON | 199,7 K RON | 81,2 K RON | ▼ 59,4% |
| Datorii totale | 1,3 K RON | 6,4 K RON | 6,7 K RON | 11,5 K RON | 33,9 K RON | ▲ 194,9% |
| Lichiditate curentă | 24,11 | 28,15 | 46,94 | 16,44 | 2,92 | ▼ 82,3% |
| Marjă netă (%) | 68,92 | 81,56 | 73,46 | 61,36 | 60,29 | ▼ 1,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | 80 | 95 | ▲ 18,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (80,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.92), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 169,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.