Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
COPIL CREATIV ȘI CONSTIENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Gilău, Comuna Gilău, MORII, 23
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 3.944 RON | 149.009 RON | 148.268 RON | 702 RON | 741 RON | 160.470 RON | 0 RON | 160.470 RON | 902 RON | 50.329 RON | 31.521 RON | 127.135 RON | 109.239 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 44.148 RON | 124.669 RON | 123.904 RON | 160 RON | 765 RON | 71.531 RON | 7.166 RON | 64.365 RON | 1.062 RON | 26.471 RON | 47.529 RON | 5.000 RON | 43.998 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 106.222 RON | 107.910 RON | 105.126 RON | 1.827 RON | 2.784 RON | 80.112 RON | 5.166 RON | 74.946 RON | 2.889 RON | 35.322 RON | 55.137 RON | 0 RON | 42.318 RON | 417 RON | 1 |
| 2025 | 30.245 RON | 31.960 RON | 39.026 RON | −7.066 RON | −7.066 RON | 58.676 RON | 3.166 RON | 55.510 RON | −4.177 RON | 24.035 RON | 55.137 RON | 29 RON | 40.637 RON | 1.819 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (29)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1820 Reproducerea înregistrărilor
- 3240 Fabricarea jocurilor și jucăriilor
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5811 — Activități de editare a cărților
Top format din 83 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−4.177 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−7.066 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,9 K RON | 44,1 K RON | 106,2 K RON | 30,2 K RON |
| Venituri totale | 149,0 K RON | 124,7 K RON | 107,9 K RON | 32,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 148,3 K RON | 123,9 K RON | 105,1 K RON | 39,0 K RON |
| Rezultat net | 702 RON | 160 RON | 1,8 K RON | −7,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 81,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,31 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,02 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,44 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,55 |
| Durata stocaj (zile) | 665 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1.042,93 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 50,3 K RON | 160,5 K RON | 31,4% |
| 2023 | 26,5 K RON | 71,5 K RON | 37,0% |
| 2024 | 35,3 K RON | 80,1 K RON | 44,1% |
| 2025 | 24,0 K RON | 58,7 K RON | 41,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,9 K RON | 44,1 K RON | 106,2 K RON | 30,2 K RON | ▼ 71,5% |
| Rezultat net | 702 RON | 160 RON | 1,8 K RON | −7,1 K RON | ▼ 486,8% |
| Total active | 160,5 K RON | 71,5 K RON | 80,1 K RON | 58,7 K RON | ▼ 26,8% |
| Capitaluri proprii | 902 RON | 1,1 K RON | 2,9 K RON | −4,2 K RON | ▼ 244,6% |
| Datorii totale | 50,3 K RON | 26,5 K RON | 35,3 K RON | 24,0 K RON | ▼ 32,0% |
| Lichiditate curentă | 3,19 | 2,43 | 2,12 | 2,31 | ▲ 8,8% |
| Marjă netă (%) | 17,80 | 0,36 | 1,72 | -23,36 | ▼ 1.458,1% |
| Scor bonitate | 70 | 60 | 68 | 41 | ▼ 39,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Lichiditate curentă bună (2.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 81,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (41/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.