Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WELLNESS DISTRIBUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Sardu, Comuna Sinpaul, ŞARDU, 107, 407534
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 360.007 RON | 360.007 RON | 285.216 RON | 64.207 RON | 74.791 RON | 339.757 RON | 0 RON | 339.757 RON | 64.207 RON | 275.550 RON | 95.600 RON | 168.077 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 1.625.582 RON | 1.625.582 RON | 1.420.033 RON | 177.493 RON | 205.549 RON | 357.626 RON | 3.871 RON | 353.755 RON | 241.900 RON | 116.144 RON | 245.597 RON | 83.546 RON | 0 RON | 418 RON | 1 |
| 2023 | 988.397 RON | 988.955 RON | 899.781 RON | 80.462 RON | 89.174 RON | 383.274 RON | 2.373 RON | 380.901 RON | 83.230 RON | 300.165 RON | 264.409 RON | 111.135 RON | 0 RON | 121 RON | 1 |
| 2024 | 443.913 RON | 443.930 RON | 534.982 RON | −99.582 RON | −91.052 RON | 828.440 RON | 874 RON | 827.566 RON | −20.156 RON | 848.617 RON | 650.358 RON | 169.921 RON | 0 RON | 21 RON | 1 |
| 2025 | 902.252 RON | 902.252 RON | 806.371 RON | 74.793 RON | 95.881 RON | 577.360 RON | 0 RON | 577.360 RON | 54.637 RON | 523.124 RON | 55.867 RON | 467.307 RON | 0 RON | 401 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 1,009 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Grad ridicat de îndatorare: 90.6% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 360,0 K RON | 1,63 M RON | 988,4 K RON | 443,9 K RON | 902,3 K RON |
| Venituri totale | 360,0 K RON | 1,63 M RON | 989,0 K RON | 443,9 K RON | 902,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 285,2 K RON | 1,42 M RON | 899,8 K RON | 535,0 K RON | 806,4 K RON |
| Rezultat net | 64,2 K RON | 177,5 K RON | 80,5 K RON | −99,6 K RON | 74,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 834,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,10 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,00 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,10 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,10 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 16,15 |
| Durata stocaj (zile) | 23 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,93 |
| Durata încasare (zile) | 189 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 275,6 K RON | 339,8 K RON | 81,1% |
| 2022 | 116,1 K RON | 357,6 K RON | 32,5% |
| 2023 | 300,2 K RON | 383,3 K RON | 78,3% |
| 2024 | 848,6 K RON | 828,4 K RON | 102,4% |
| 2025 | 523,1 K RON | 577,4 K RON | 90,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 360,0 K RON | 1,63 M RON | 988,4 K RON | 443,9 K RON | 902,3 K RON | ▲ 103,2% |
| Rezultat net | 64,2 K RON | 177,5 K RON | 80,5 K RON | −99,6 K RON | 74,8 K RON | ▲ 175,1% |
| Total active | 339,8 K RON | 357,6 K RON | 383,3 K RON | 828,4 K RON | 577,4 K RON | ▼ 30,3% |
| Capitaluri proprii | 64,2 K RON | 241,9 K RON | 83,2 K RON | −20,2 K RON | 54,6 K RON | ▲ 371,1% |
| Datorii totale | 275,6 K RON | 116,1 K RON | 300,2 K RON | 848,6 K RON | 523,1 K RON | ▼ 38,4% |
| Lichiditate curentă | 1,23 | 3,05 | 1,27 | 0,98 | 1,10 | ▲ 13,2% |
| Marjă netă (%) | 17,83 | 10,92 | 8,14 | -22,43 | 8,29 | ▲ 137,0% |
| Scor bonitate | 67 | 100 | 55 | 17 | 68 | ▲ 300,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (74,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
- •Grad de îndatorare de 90.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.