Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PREMIUM MEAT AMA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, IULIU MANIU, 7, 2, 61072, 6, CORP I, BIROUL NR. 2.11, COMPART. 28
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 734.367 RON | 734.396 RON | 675.590 RON | 51.618 RON | 58.806 RON | 165.455 RON | 72.047 RON | 93.408 RON | 51.818 RON | 114.082 RON | 9.180 RON | 13.075 RON | 0 RON | 445 RON | 1 |
| 2022 | 1.251.332 RON | 1.252.412 RON | 1.143.191 RON | 90.957 RON | 109.221 RON | 385.987 RON | 63.936 RON | 322.051 RON | 142.775 RON | 244.102 RON | 89.247 RON | 45.057 RON | 0 RON | 890 RON | 1 |
| 2023 | 3.389.540 RON | 3.389.540 RON | 2.712.072 RON | 620.766 RON | 677.468 RON | 1.232.376 RON | 191.972 RON | 1.040.404 RON | 763.541 RON | 470.489 RON | 666.777 RON | 173.315 RON | 0 RON | 1.654 RON | 3 |
| 2024 | 4.681.524 RON | 4.684.570 RON | 3.760.787 RON | 780.504 RON | 923.783 RON | 2.628.421 RON | 214.207 RON | 2.414.214 RON | 1.544.045 RON | 1.086.834 RON | 2.071.208 RON | 229.132 RON | 0 RON | 2.458 RON | 5 |
| 2025 | 5.642.592 RON | 5.642.700 RON | 4.595.207 RON | 891.815 RON | 1.047.493 RON | 3.178.196 RON | 165.808 RON | 3.012.388 RON | 2.435.860 RON | 743.689 RON | 2.772.472 RON | 238.107 RON | 0 RON | 1.353 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4722 — Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
Top format din 186 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 734,4 K RON | 1,25 M RON | 3,39 M RON | 4,68 M RON | 5,64 M RON |
| Venituri totale | 734,4 K RON | 1,25 M RON | 3,39 M RON | 4,68 M RON | 5,64 M RON |
| Cheltuieli totale | 675,6 K RON | 1,14 M RON | 2,71 M RON | 3,76 M RON | 4,60 M RON |
| Rezultat net | 51,6 K RON | 91,0 K RON | 620,8 K RON | 780,5 K RON | 891,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,11 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,05 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,32 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 4,27 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,04 |
| Durata stocaj (zile) | 179 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 23,70 |
| Durata încasare (zile) | 15 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 114,1 K RON | 165,5 K RON | 69,0% |
| 2022 | 244,1 K RON | 386,0 K RON | 63,2% |
| 2023 | 470,5 K RON | 1,23 M RON | 38,2% |
| 2024 | 1,09 M RON | 2,63 M RON | 41,4% |
| 2025 | 743,7 K RON | 3,18 M RON | 23,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 734,4 K RON | 1,25 M RON | 3,39 M RON | 4,68 M RON | 5,64 M RON | ▲ 20,5% |
| Rezultat net | 51,6 K RON | 91,0 K RON | 620,8 K RON | 780,5 K RON | 891,8 K RON | ▲ 14,3% |
| Total active | 165,5 K RON | 386,0 K RON | 1,23 M RON | 2,63 M RON | 3,18 M RON | ▲ 20,9% |
| Capitaluri proprii | 51,8 K RON | 142,8 K RON | 763,5 K RON | 1,54 M RON | 2,44 M RON | ▲ 57,8% |
| Datorii totale | 114,1 K RON | 244,1 K RON | 470,5 K RON | 1,09 M RON | 743,7 K RON | ▼ 31,6% |
| Lichiditate curentă | 0,82 | 1,32 | 2,21 | 2,22 | 4,05 | ▲ 82,4% |
| Marjă netă (%) | 7,03 | 7,27 | 18,31 | 16,67 | 15,81 | ▼ 5,2% |
| Scor bonitate | 60 | 80 | 100 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (891,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,11 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.