KING'S DEW S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Comuna Berceni, MIORITA, 12C, 77020, TARLA 2, PARCELA 8/1/17, LOT 22/2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2.230.762 RON | 2.262.135 RON | 1.429.061 RON | 810.240 RON | 833.074 RON | 1.456.984 RON | 161.231 RON | 1.295.753 RON | 810.720 RON | 649.127 RON | 27.392 RON | 982.677 RON | 2.683 RON | 5.546 RON | 1 |
| 2024 | 666.602 RON | 689.867 RON | 267.680 RON | 401.916 RON | 422.187 RON | 539.329 RON | 127.283 RON | 412.046 RON | 402.396 RON | 136.008 RON | 217.183 RON | 155.046 RON | 1.736 RON | 811 RON | 1 |
| 2025 | 662.509 RON | 764.485 RON | 223.954 RON | 522.047 RON | 540.531 RON | 910.072 RON | 70.018 RON | 840.054 RON | 522.527 RON | 387.488 RON | 217.183 RON | 473.804 RON | 789 RON | 732 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Top format din 703 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,23 M RON | 666,6 K RON | 662,5 K RON |
| Venituri totale | 2,26 M RON | 689,9 K RON | 764,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,43 M RON | 267,7 K RON | 224,0 K RON |
| Rezultat net | 810,2 K RON | 401,9 K RON | 522,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −381,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,17 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,61 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,35 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,05 |
| Durata stocaj (zile) | 120 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,40 |
| Durata încasare (zile) | 261 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 649,1 K RON | 1,46 M RON | 44,6% |
| 2024 | 136,0 K RON | 539,3 K RON | 25,2% |
| 2025 | 387,5 K RON | 910,1 K RON | 42,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,23 M RON | 666,6 K RON | 662,5 K RON | ▼ 0,6% |
| Rezultat net | 810,2 K RON | 401,9 K RON | 522,0 K RON | ▲ 29,9% |
| Total active | 1,46 M RON | 539,3 K RON | 910,1 K RON | ▲ 68,7% |
| Capitaluri proprii | 810,7 K RON | 402,4 K RON | 522,5 K RON | ▲ 29,9% |
| Datorii totale | 649,1 K RON | 136,0 K RON | 387,5 K RON | ▲ 184,9% |
| Lichiditate curentă | 2,00 | 3,03 | 2,17 | ▼ 28,4% |
| Marjă netă (%) | 36,32 | 60,29 | 78,80 | ▲ 30,7% |
| Scor bonitate | 82 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (522,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.