3D MEP COORDINATION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, ZIZIN, 22, V35, 3, 7, 85, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 7.300 RON | 7.300 RON | 424 RON | 6.657 RON | 6.876 RON | 7.016 RON | 0 RON | 7.016 RON | 6.857 RON | 159 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 4.550 RON | 4.550 RON | 4.629 RON | −166 RON | −79 RON | 5.766 RON | 0 RON | 5.766 RON | 2.480 RON | 3.286 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 145.411 RON | 145.411 RON | 90.155 RON | 53.832 RON | 55.256 RON | 59.132 RON | 2.475 RON | 56.657 RON | 54.072 RON | 5.060 RON | 3.645 RON | 36.374 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 144.427 RON | 144.427 RON | 98.625 RON | 44.387 RON | 45.802 RON | 49.490 RON | 0 RON | 49.490 RON | 44.627 RON | 4.863 RON | 1.293 RON | 36.632 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 114.979 RON | 114.979 RON | 78.626 RON | 35.227 RON | 36.353 RON | 64.357 RON | 0 RON | 64.357 RON | 35.467 RON | 28.890 RON | 990 RON | 48.935 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 4,605 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,3 K RON | 4,6 K RON | 145,4 K RON | 144,4 K RON | 115,0 K RON |
| Venituri totale | 7,3 K RON | 4,6 K RON | 145,4 K RON | 144,4 K RON | 115,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 424 RON | 4,6 K RON | 90,2 K RON | 98,6 K RON | 78,6 K RON |
| Rezultat net | 6,7 K RON | −166 RON | 53,8 K RON | 44,4 K RON | 35,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 189,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,23 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,19 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,50 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,23 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 116,14 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,35 |
| Durata încasare (zile) | 155 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 159 RON | 7,0 K RON | 2,3% |
| 2022 | 3,3 K RON | 5,8 K RON | 57,0% |
| 2023 | 5,1 K RON | 59,1 K RON | 8,6% |
| 2024 | 4,9 K RON | 49,5 K RON | 9,8% |
| 2025 | 28,9 K RON | 64,4 K RON | 44,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,3 K RON | 4,6 K RON | 145,4 K RON | 144,4 K RON | 115,0 K RON | ▼ 20,4% |
| Rezultat net | 6,7 K RON | −166 RON | 53,8 K RON | 44,4 K RON | 35,2 K RON | ▼ 20,6% |
| Total active | 7,0 K RON | 5,8 K RON | 59,1 K RON | 49,5 K RON | 64,4 K RON | ▲ 30,0% |
| Capitaluri proprii | 6,9 K RON | 2,5 K RON | 54,1 K RON | 44,6 K RON | 35,5 K RON | ▼ 20,5% |
| Datorii totale | 159 RON | 3,3 K RON | 5,1 K RON | 4,9 K RON | 28,9 K RON | ▲ 494,1% |
| Lichiditate curentă | 44,13 | 1,75 | 11,20 | 10,18 | 2,23 | ▼ 78,1% |
| Marjă netă (%) | 91,19 | -3,65 | 37,02 | 30,73 | 30,64 | ▼ 0,3% |
| Scor bonitate | 87 | 47 | 100 | 80 | 80 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.23), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 189,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.