Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PSY CARGO ADA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, MOŞILOR, 158, 4, 20883, 2, CAMERA 4, MODUL 427
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 10.200 RON | 10.200 RON | 13.132 RON | −2.932 RON | −2.932 RON | 220 RON | 0 RON | 220 RON | −7.893 RON | 8.113 RON | 0 RON | 10 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 40.250 RON | 40.250 RON | 22.961 RON | 14.578 RON | 17.289 RON | 7.877 RON | 0 RON | 7.877 RON | 6.685 RON | 1.192 RON | 0 RON | 10 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5310 Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
- 5611 Restaurante
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Raport Economico-Financiar
2023–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,2 K RON | 40,3 K RON |
| Venituri totale | 10,2 K RON | 40,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 13,1 K RON | 23,0 K RON |
| Rezultat net | −2,9 K RON | 14,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 70,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,61 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,61 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,60 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,61 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4.025,00 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 8,1 K RON | 220 RON | 3.687,7% |
| 2024 | 1,2 K RON | 7,9 K RON | 15,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,2 K RON | 40,3 K RON | ▲ 294,6% |
| Rezultat net | −2,9 K RON | 14,6 K RON | ▲ 597,2% |
| Total active | 220 RON | 7,9 K RON | ▲ 3.480,5% |
| Capitaluri proprii | −7,9 K RON | 6,7 K RON | ▲ 184,7% |
| Datorii totale | 8,1 K RON | 1,2 K RON | ▼ 85,3% |
| Lichiditate curentă | 0,03 | 6,61 | ▲ 24.284,5% |
| Marjă netă (%) | -28,75 | 36,22 | ▲ 226,0% |
| Scor bonitate | 19 | 100 | ▲ 426,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (14,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.61), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 70,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.