Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VGD IDEAL SECURITY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, PESCARILOR, 3, 25, 2, 22, 22891, 2, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 1.042 RON | −1.042 RON | −1.042 RON | 9.158 RON | 274 RON | 8.884 RON | −842 RON | 10.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 138.895 RON | 154.439 RON | 82.499 RON | 70.579 RON | 71.940 RON | 174.390 RON | 0 RON | 174.390 RON | 69.737 RON | 12.197 RON | 0 RON | 157.456 RON | 92.456 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 437.102 RON | 518.103 RON | 204.370 RON | 310.018 RON | 313.733 RON | 416.460 RON | 0 RON | 416.460 RON | 379.755 RON | 25.249 RON | 0 RON | 410.476 RON | 11.456 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 773.048 RON | 839.192 RON | 420.573 RON | 401.534 RON | 418.619 RON | 904.451 RON | 47.502 RON | 856.949 RON | 781.289 RON | 83.836 RON | 0 RON | 826.059 RON | 39.326 RON | 0 RON | 11 |
| 2025 | 1.663.607 RON | 1.701.516 RON | 1.163.638 RON | 482.666 RON | 537.878 RON | 1.253.423 RON | 171.117 RON | 1.082.306 RON | 793.877 RON | 459.546 RON | 67 RON | 1.093.841 RON | 0 RON | 0 RON | 23 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8010 — Activităţi de protecţie şi gardă
Top format din 255 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 138,9 K RON | 437,1 K RON | 773,0 K RON | 1,66 M RON |
| Venituri totale | 0 RON | 154,4 K RON | 518,1 K RON | 839,2 K RON | 1,70 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,0 K RON | 82,5 K RON | 204,4 K RON | 420,6 K RON | 1,16 M RON |
| Rezultat net | −1,0 K RON | 70,6 K RON | 310,0 K RON | 401,5 K RON | 482,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,79 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,36 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,36 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | -0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,73 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 24.829,96 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,52 |
| Durata încasare (zile) | 240 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 10,0 K RON | 9,2 K RON | 109,2% |
| 2022 | 12,2 K RON | 174,4 K RON | 7,0% |
| 2023 | 25,2 K RON | 416,5 K RON | 6,1% |
| 2024 | 83,8 K RON | 904,5 K RON | 9,3% |
| 2025 | 459,5 K RON | 1,25 M RON | 36,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 138,9 K RON | 437,1 K RON | 773,0 K RON | 1,66 M RON | ▲ 115,2% |
| Rezultat net | −1,0 K RON | 70,6 K RON | 310,0 K RON | 401,5 K RON | 482,7 K RON | ▲ 20,2% |
| Total active | 9,2 K RON | 174,4 K RON | 416,5 K RON | 904,5 K RON | 1,25 M RON | ▲ 38,6% |
| Capitaluri proprii | −842 RON | 69,7 K RON | 379,8 K RON | 781,3 K RON | 793,9 K RON | ▲ 1,6% |
| Datorii totale | 10,0 K RON | 12,2 K RON | 25,2 K RON | 83,8 K RON | 459,5 K RON | ▲ 448,1% |
| Lichiditate curentă | 0,89 | 14,30 | 16,49 | 10,22 | 2,36 | ▼ 77,0% |
| Marjă netă (%) | – | 50,81 | 70,93 | 51,94 | 29,01 | ▼ 44,1% |
| Scor bonitate | 27 | 90 | 100 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (482,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.36), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,79 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.