Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

VRV SISTEMS VENTILATION S.R.L.

CUI: 44106020 J2021006742402 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44106020
Cod înmatriculare J2021006742402
EUID ROONRC.J2021006742402
Data înmatriculării 2021-04-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, NUCULUI, 6, V-101, 2, 3, 41, 31502, 3, CAMERA NR. 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: NUCULUI
Număr: 6
Bloc: V-101
Scară: 2
Etaj: 3
Apartament: 41
Cod poștal: 31502
Completare adresă: CAMERA NR. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 621.798 RON 621.798 RON 646.200 RON −30.674 RON −24.402 RON 77.039 RON 0 RON 77.039 RON −30.574 RON 107.613 RON 0 RON 75.997 RON 0 RON 0 RON 6
2022 414.230 RON 414.230 RON 315.814 RON 93.682 RON 98.416 RON 106.279 RON 0 RON 106.279 RON 63.208 RON 43.071 RON 2.019 RON 94.006 RON 0 RON 0 RON 2
2023 236.791 RON 236.791 RON 236.372 RON 375 RON 419 RON 102.302 RON 0 RON 102.302 RON 63.744 RON 38.558 RON 2.103 RON 94.760 RON 0 RON 0 RON 1
2024 204.485 RON 204.485 RON 242.130 RON −37.645 RON −37.645 RON 72.823 RON 0 RON 72.823 RON 26.099 RON 46.724 RON 0 RON 71.386 RON 0 RON 0 RON 1
2025 151.713 RON 151.713 RON 108.865 RON 36.481 RON 42.848 RON 105.546 RON 0 RON 105.546 RON 63.249 RON 42.297 RON 0 RON 69.456 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MUNTEANU EUGENIA
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,040 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
151,7 K RON
Rezultat Net 2025
36,5 K RON
Total Active 2025
105,5 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 621,8 K RON 414,2 K RON 236,8 K RON 204,5 K RON 151,7 K RON
Venituri totale 621,8 K RON 414,2 K RON 236,8 K RON 204,5 K RON 151,7 K RON
Cheltuieli totale 646,2 K RON 315,8 K RON 236,4 K RON 242,1 K RON 108,9 K RON
Rezultat net −30,7 K RON 93,7 K RON 375 RON −37,6 K RON 36,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −19,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,50 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,50 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,85 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,50 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante105,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe69,5 K RON
Numerar36,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 2,18
Durata încasare (zile) 167

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
28,2%
Marjă netă
24,1%
ROA
34,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 107,6 K RON 77,0 K RON 139,7%
2022 43,1 K RON 106,3 K RON 40,5%
2023 38,6 K RON 102,3 K RON 37,7%
2024 46,7 K RON 72,8 K RON 64,2%
2025 42,3 K RON 105,5 K RON 40,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 621,8 K RON 414,2 K RON 236,8 K RON 204,5 K RON 151,7 K RON ▼ 25,8%
Rezultat net −30,7 K RON 93,7 K RON 375 RON −37,6 K RON 36,5 K RON ▲ 196,9%
Total active 77,0 K RON 106,3 K RON 102,3 K RON 72,8 K RON 105,5 K RON ▲ 44,9%
Capitaluri proprii −30,6 K RON 63,2 K RON 63,7 K RON 26,1 K RON 63,2 K RON ▲ 142,3%
Datorii totale 107,6 K RON 43,1 K RON 38,6 K RON 46,7 K RON 42,3 K RON ▼ 9,5%
Lichiditate curentă 0,72 2,47 2,65 1,56 2,50 ▲ 60,1%
Marjă netă (%) -4,93 22,62 0,16 -18,41 24,05 ▲ 230,6%
Scor bonitate 24 95 77 47 95 ▲ 102,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (36,5 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.5), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.