Publicitate

INSTANT FACTORING FINANCE S.R.L.

CUI: 44140081 J2021007138402 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44140081
Cod înmatriculare J2021007138402
EUID ROONRC.J2021007138402
Data înmatriculării 2021-04-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, GARA HERĂSTRĂU, 2, 2, 20334, 2, MODUL 10

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: GARA HERĂSTRĂU
Număr: 2
Etaj: 2
Cod poștal: 20334
Completare adresă: MODUL 10

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 631.227 RON 834.147 RON −202.920 RON −202.920 RON 29.297.785 RON 28.628.240 RON 669.545 RON 21.716.689 RON 7.585.355 RON 0 RON 15.295 RON 0 RON 4.259 RON 0
2024 162.058 RON 723.030 RON 1.372.368 RON −649.338 RON −649.338 RON 34.056.025 RON 33.872.585 RON 183.440 RON 21.604.510 RON 12.451.515 RON 0 RON 125.577 RON 0 RON 0 RON 0
2025 331.894 RON 1.774.234 RON 2.004.233 RON −229.999 RON −229.999 RON 40.659.175 RON 40.400.334 RON 258.841 RON 21.374.512 RON 19.289.281 RON 0 RON 185.426 RON 0 RON 4.618 RON 0

Reprezentanți și administratori (3)

IONESCU CRISTIAN-GEORGE
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
XENOFON KONSTANTINOS VOUDOUROGLOU
administrator
Grecia
Pagina administratorului
RAGUZZONI KATIA
administrator
Italia
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 475 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.01) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−229.999 RON)
Cifra de Afaceri 2025
331,9 K RON
Rezultat Net 2025
−230,0 K RON
Total Active 2025
40,66 M RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 162,1 K RON 331,9 K RON
Venituri totale 631,2 K RON 723,0 K RON 1,77 M RON
Cheltuieli totale 834,1 K RON 1,37 M RON 2,00 M RON
Rezultat net −202,9 K RON −649,3 K RON −230,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 496,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,01 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,01 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,11 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate40,40 M RON (99.4%)
Active circulante258,8 K RON (0.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe185,4 K RON
Numerar73,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,79
Durata încasare (zile) 204

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-69,3%
Marjă netă
-69,3%
ROA
-0,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 7,59 M RON 29,30 M RON 25,9%
2024 12,45 M RON 34,06 M RON 36,6%
2025 19,29 M RON 40,66 M RON 47,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 162,1 K RON 331,9 K RON ▲ 104,8%
Rezultat net −202,9 K RON −649,3 K RON −230,0 K RON ▲ 64,6%
Total active 29,30 M RON 34,06 M RON 40,66 M RON ▲ 19,4%
Capitaluri proprii 21,72 M RON 21,60 M RON 21,37 M RON ▼ 1,1%
Datorii totale 7,59 M RON 12,45 M RON 19,29 M RON ▲ 54,9%
Lichiditate curentă 0,09 0,01 0,01 ▼ 8,8%
Marjă netă (%) -400,68 -69,30 ▲ 82,7%
Scor bonitate 45 35 50 ▲ 42,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 496,5 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate