Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ITALSYSTEM CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 17053450 J2021007722232 SRL Ilfov, Comuna Chiajna
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 17053450
Cod înmatriculare J2021007722232
EUID ROONRC.J2021007722232
Data înmatriculării 2021-12-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 32 angajați

Adresă

România, Ilfov, Comuna Chiajna, Autostrada Bucureşti Piteşti, 77040, KM 13,2, CORP C1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Comuna Chiajna
Stradă: Autostrada Bucureşti Piteşti
Cod poștal: 77040
Completare adresă: KM 13,2, CORP C1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 0 RON 0 RON 1.105 RON −1.105 RON −1.105 RON 1.581 RON 0 RON 1.581 RON −10.168 RON 11.749 RON 0 RON 1.525 RON 0 RON 0 RON 0
2022 2.751.879 RON 2.751.989 RON 2.188.575 RON 537.270 RON 563.414 RON 1.363.655 RON 0 RON 1.363.655 RON 527.102 RON 836.553 RON 0 RON 1.304.679 RON 0 RON 0 RON 30
2023 4.408.881 RON 4.408.893 RON 4.003.439 RON 349.196 RON 405.454 RON 1.027.727 RON 0 RON 1.027.727 RON 476.299 RON 551.428 RON 0 RON 948.844 RON 0 RON 0 RON 35
2024 5.052.849 RON 5.052.858 RON 5.304.758 RON −251.900 RON −251.900 RON 724.508 RON 0 RON 724.508 RON 224.399 RON 500.109 RON 0 RON 685.198 RON 0 RON 0 RON 40
2025 5.755.007 RON 5.755.011 RON 5.079.529 RON 607.484 RON 675.482 RON 1.403.144 RON 0 RON 1.403.144 RON 831.882 RON 571.262 RON 0 RON 1.379.795 RON 0 RON 0 RON 32

Reprezentanți și administratori (1)

BARTALESI LUCA
administrator
Italia
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (17)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 214 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
5,76 M RON
Rezultat Net 2025
607,5 K RON
Total Active 2025
1,40 M RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 2,75 M RON 4,41 M RON 5,05 M RON 5,76 M RON
Venituri totale 0 RON 2,75 M RON 4,41 M RON 5,05 M RON 5,76 M RON
Cheltuieli totale 1,1 K RON 2,19 M RON 4,00 M RON 5,30 M RON 5,08 M RON
Rezultat net −1,1 K RON 537,3 K RON 349,2 K RON −251,9 K RON 607,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,74 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,46 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,46 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,46 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante1,40 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,38 M RON
Numerar23,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 4,17
Durata încasare (zile) 88

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
11,7%
Marjă netă
10,6%
ROA
43,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 11,7 K RON 1,6 K RON 743,1%
2022 836,6 K RON 1,36 M RON 61,4%
2023 551,4 K RON 1,03 M RON 53,7%
2024 500,1 K RON 724,5 K RON 69,0%
2025 571,3 K RON 1,40 M RON 40,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 2,75 M RON 4,41 M RON 5,05 M RON 5,76 M RON ▲ 13,9%
Rezultat net −1,1 K RON 537,3 K RON 349,2 K RON −251,9 K RON 607,5 K RON ▲ 341,2%
Total active 1,6 K RON 1,36 M RON 1,03 M RON 724,5 K RON 1,40 M RON ▲ 93,7%
Capitaluri proprii −10,2 K RON 527,1 K RON 476,3 K RON 224,4 K RON 831,9 K RON ▲ 270,7%
Datorii totale 11,7 K RON 836,6 K RON 551,4 K RON 500,1 K RON 571,3 K RON ▲ 14,2%
Lichiditate curentă 0,13 1,63 1,86 1,45 2,46 ▲ 69,5%
Marjă netă (%) – 19,52 7,92 -4,99 10,56 ▲ 311,6%
Scor bonitate 22 85 80 49 100 ▲ 104,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (607,5 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.46), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,74 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.