Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
H.R. DATA CONSULTING SERVICES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, IULIU MANIU, 7, 2, 61072, 6, CORP T, CAMERA 1, BIROU B2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 220.457 RON | 220.457 RON | 50.724 RON | 167.181 RON | 169.733 RON | 174.915 RON | 0 RON | 174.915 RON | 167.381 RON | 6.734 RON | 0 RON | 53.753 RON | 800 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 288.221 RON | 288.221 RON | 59.181 RON | 226.217 RON | 229.040 RON | 286.059 RON | 0 RON | 286.059 RON | 226.457 RON | 58.802 RON | 0 RON | 201.857 RON | 800 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 298.328 RON | 298.328 RON | 96.092 RON | 199.367 RON | 202.236 RON | 293.516 RON | 0 RON | 293.516 RON | 254.917 RON | 38.599 RON | 145 RON | 197.291 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 266.100 RON | 266.100 RON | 133.988 RON | 129.576 RON | 132.112 RON | 405.913 RON | 0 RON | 405.913 RON | 384.493 RON | 21.420 RON | 0 RON | 321.726 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 347.033 RON | 347.033 RON | 102.004 RON | 240.019 RON | 245.029 RON | 457.751 RON | 0 RON | 457.751 RON | 424.512 RON | 33.239 RON | 0 RON | 382.110 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7830 — Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
Top format din 356 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 220,5 K RON | 288,2 K RON | 298,3 K RON | 266,1 K RON | 347,0 K RON |
| Venituri totale | 220,5 K RON | 288,2 K RON | 298,3 K RON | 266,1 K RON | 347,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 50,7 K RON | 59,2 K RON | 96,1 K RON | 134,0 K RON | 102,0 K RON |
| Rezultat net | 167,2 K RON | 226,2 K RON | 199,4 K RON | 129,6 K RON | 240,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 353,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13,77 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 13,77 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,28 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 13,77 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,91 |
| Durata încasare (zile) | 402 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 6,7 K RON | 174,9 K RON | 3,9% |
| 2022 | 58,8 K RON | 286,1 K RON | 20,6% |
| 2023 | 38,6 K RON | 293,5 K RON | 13,2% |
| 2024 | 21,4 K RON | 405,9 K RON | 5,3% |
| 2025 | 33,2 K RON | 457,8 K RON | 7,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 220,5 K RON | 288,2 K RON | 298,3 K RON | 266,1 K RON | 347,0 K RON | ▲ 30,4% |
| Rezultat net | 167,2 K RON | 226,2 K RON | 199,4 K RON | 129,6 K RON | 240,0 K RON | ▲ 85,2% |
| Total active | 174,9 K RON | 286,1 K RON | 293,5 K RON | 405,9 K RON | 457,8 K RON | ▲ 12,8% |
| Capitaluri proprii | 167,4 K RON | 226,5 K RON | 254,9 K RON | 384,5 K RON | 424,5 K RON | ▲ 10,4% |
| Datorii totale | 6,7 K RON | 58,8 K RON | 38,6 K RON | 21,4 K RON | 33,2 K RON | ▲ 55,2% |
| Lichiditate curentă | 25,97 | 4,86 | 7,60 | 18,95 | 13,77 | ▼ 27,3% |
| Marjă netă (%) | 75,83 | 78,49 | 66,83 | 48,69 | 69,16 | ▲ 42,0% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (240,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (13.77), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 353,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.