Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DIGITAL GROUPP LAB (DGL) S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, BURNIŢEI, 24, 1, 32342, 3, BIROUL A69
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 33.961 RON | 33.975 RON | 52.929 RON | −19.973 RON | −18.954 RON | 105.996 RON | 732 RON | 105.264 RON | 103.027 RON | 6.307 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.338 RON | 0 |
| 2022 | 6.974 RON | 80.250 RON | 252.562 RON | −174.610 RON | −172.312 RON | 120.890 RON | 78.343 RON | 42.547 RON | 55.417 RON | 65.937 RON | 0 RON | 20.410 RON | 0 RON | 464 RON | 0 |
| 2023 | 12.114 RON | 13.047 RON | 62.714 RON | −49.667 RON | −49.667 RON | 78.392 RON | 36.010 RON | 42.382 RON | −2.167 RON | 82.067 RON | 0 RON | 25.389 RON | 0 RON | 1.508 RON | 0 |
| 2024 | 200.987 RON | 202.076 RON | 185.172 RON | 16.205 RON | 16.904 RON | 52.009 RON | 732 RON | 51.277 RON | 14.039 RON | 38.185 RON | 0 RON | 73.231 RON | 0 RON | 215 RON | 0 |
| 2025 | 105.660 RON | 107.595 RON | 11.555 RON | 87.300 RON | 96.040 RON | 107.465 RON | 732 RON | 106.733 RON | 101.339 RON | 6.341 RON | 0 RON | 145.147 RON | 0 RON | 215 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (30)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 6,108 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34,0 K RON | 7,0 K RON | 12,1 K RON | 201,0 K RON | 105,7 K RON |
| Venituri totale | 34,0 K RON | 80,3 K RON | 13,0 K RON | 202,1 K RON | 107,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 52,9 K RON | 252,6 K RON | 62,7 K RON | 185,2 K RON | 11,6 K RON |
| Rezultat net | −20,0 K RON | −174,6 K RON | −49,7 K RON | 16,2 K RON | 87,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 173,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16,83 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 16,83 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | -7,16 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 16,95 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,73 |
| Durata încasare (zile) | 501 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 6,3 K RON | 106,0 K RON | 6,0% |
| 2022 | 65,9 K RON | 120,9 K RON | 54,5% |
| 2023 | 82,1 K RON | 78,4 K RON | 104,7% |
| 2024 | 38,2 K RON | 52,0 K RON | 73,4% |
| 2025 | 6,3 K RON | 107,5 K RON | 5,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34,0 K RON | 7,0 K RON | 12,1 K RON | 201,0 K RON | 105,7 K RON | ▼ 47,4% |
| Rezultat net | −20,0 K RON | −174,6 K RON | −49,7 K RON | 16,2 K RON | 87,3 K RON | ▲ 438,7% |
| Total active | 106,0 K RON | 120,9 K RON | 78,4 K RON | 52,0 K RON | 107,5 K RON | ▲ 106,6% |
| Capitaluri proprii | 103,0 K RON | 55,4 K RON | −2,2 K RON | 14,0 K RON | 101,3 K RON | ▲ 621,8% |
| Datorii totale | 6,3 K RON | 65,9 K RON | 82,1 K RON | 38,2 K RON | 6,3 K RON | ▼ 83,4% |
| Lichiditate curentă | 16,69 | 0,65 | 0,52 | 1,34 | 16,83 | ▲ 1.153,4% |
| Marjă netă (%) | -58,81 | -2.503,73 | -410,00 | 8,06 | 82,62 | ▲ 925,1% |
| Scor bonitate | 64 | 35 | 32 | 75 | 95 | ▲ 26,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (87,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (16.83), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 173,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.