Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INHAND PROTECHT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, GENEVA, 7, 1, 2, 11735, 1, biroul nr. 26
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 3.054.200 RON | 3.054.235 RON | 172.513 RON | 2.810.228 RON | 2.881.722 RON | 3.419.040 RON | 0 RON | 3.419.040 RON | 2.810.428 RON | 608.612 RON | 0 RON | 3.389.753 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 2.869.842 RON | 2.870.508 RON | 85.859 RON | 2.765.956 RON | 2.784.649 RON | 6.809.366 RON | 0 RON | 6.809.366 RON | 5.576.384 RON | 1.233.575 RON | 0 RON | 6.715.883 RON | 0 RON | 593 RON | 1 |
| 2023 | 2.447.565 RON | 2.452.479 RON | 476.368 RON | 1.955.298 RON | 1.976.111 RON | 9.388.186 RON | 0 RON | 9.388.186 RON | 6.331.682 RON | 3.056.504 RON | 1.443.326 RON | 7.925.400 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 848 RON | 51.330 RON | −50.482 RON | −50.482 RON | 7.928.449 RON | 0 RON | 7.928.449 RON | 4.051.022 RON | 3.877.427 RON | 0 RON | 7.905.592 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.228.879 RON | 1.228.879 RON | 60.432 RON | 1.008.788 RON | 1.168.447 RON | 8.144.452 RON | 0 RON | 8.144.452 RON | 5.427.176 RON | 2.717.276 RON | 0 RON | 8.122.049 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4652 — Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
Top format din 183 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,05 M RON | 2,87 M RON | 2,45 M RON | 0 RON | 1,23 M RON |
| Venituri totale | 3,05 M RON | 2,87 M RON | 2,45 M RON | 848 RON | 1,23 M RON |
| Cheltuieli totale | 172,5 K RON | 85,9 K RON | 476,4 K RON | 51,3 K RON | 60,4 K RON |
| Rezultat net | 2,81 M RON | 2,77 M RON | 1,96 M RON | −50,5 K RON | 1,01 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −36,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,00 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,00 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,00 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,15 |
| Durata încasare (zile) | 2.412 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 608,6 K RON | 3,42 M RON | 17,8% |
| 2022 | 1,23 M RON | 6,81 M RON | 18,1% |
| 2023 | 3,06 M RON | 9,39 M RON | 32,6% |
| 2024 | 3,88 M RON | 7,93 M RON | 48,9% |
| 2025 | 2,72 M RON | 8,14 M RON | 33,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,05 M RON | 2,87 M RON | 2,45 M RON | 0 RON | 1,23 M RON | – |
| Rezultat net | 2,81 M RON | 2,77 M RON | 1,96 M RON | −50,5 K RON | 1,01 M RON | ▲ 2.098,3% |
| Total active | 3,42 M RON | 6,81 M RON | 9,39 M RON | 7,93 M RON | 8,14 M RON | ▲ 2,7% |
| Capitaluri proprii | 2,81 M RON | 5,58 M RON | 6,33 M RON | 4,05 M RON | 5,43 M RON | ▲ 34,0% |
| Datorii totale | 608,6 K RON | 1,23 M RON | 3,06 M RON | 3,88 M RON | 2,72 M RON | ▼ 29,9% |
| Lichiditate curentă | 5,62 | 5,52 | 3,07 | 2,04 | 3,00 | ▲ 46,6% |
| Marjă netă (%) | 92,01 | 96,38 | 79,89 | – | 82,09 | – |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 80 | 60 | 95 | ▲ 58,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,01 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.