Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WOMY EQUIPMENT SUPPLY ROMANIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, GEORGE CONSTANTINESCU, 4B SI 2-4, 6, 20339, 2, CLADIREA A, BIROUL NR.OS3/611
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 8.181.163 RON | 8.310.345 RON | 8.948.420 RON | −638.075 RON | −638.075 RON | 15.337.762 RON | 1.506.057 RON | 13.831.705 RON | −655.882 RON | 15.998.774 RON | 7.707.209 RON | 6.115.983 RON | 0 RON | 5.130 RON | 2 |
| 2024 | 11.242.598 RON | 11.277.596 RON | 11.256.517 RON | 18.754 RON | 21.079 RON | 16.915.431 RON | 1.797.983 RON | 15.117.448 RON | −637.128 RON | 17.552.559 RON | 3.269.032 RON | 11.826.668 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 6.784.948 RON | 6.880.016 RON | 6.508.062 RON | 354.665 RON | 371.954 RON | 14.827.609 RON | 1.692.883 RON | 13.134.726 RON | −282.463 RON | 15.110.723 RON | 3.390.718 RON | 9.636.922 RON | 0 RON | 651 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (96)
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2563 Fabricarea uneltelor
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2611 Fabricarea componentelor electronice
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
- 2733 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
- 2811 Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete.)
- 2812 Fabricarea de motoare hidraulice
- 2813 Fabricarea de pompe și compresoare
- 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
- 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
- 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
- 2830 Fabricarea masinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
- 2892 Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
- 2910 Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
- 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 3040 Fabricarea vehiculelor militare de luptă
- 3091 Fabricarea de motociclete
- 3092 Fabricarea de biciclete și de vehicule pentru invalizi
- 3099 Fabricarea altor mijloace de transport n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
- 3316 Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale, civile
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
- 3318 Repararea și întreținerea vehiculelor militare de luptă, a navelor, vaselor, aeronavelor și navelor spațiale, militare
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
- 3540 Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4911 Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
- 4912 Alte transporturi de pasageri pe căi ferate ușoare
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 4950 Transporturi prin conducte
- 5020 Transporturi maritime și costiere de marfă
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5222 Activități de servicii anexe transporturilor pe apă
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 1,503 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−282.463 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.87) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 101.9% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,18 M RON | 11,24 M RON | 6,78 M RON |
| Venituri totale | 8,31 M RON | 11,28 M RON | 6,88 M RON |
| Cheltuieli totale | 8,95 M RON | 11,26 M RON | 6,51 M RON |
| Rezultat net | −638,1 K RON | 18,8 K RON | 354,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,34 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,87 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,64 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,98 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,00 |
| Durata stocaj (zile) | 182 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,70 |
| Durata încasare (zile) | 518 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 16,00 M RON | 15,34 M RON | 104,3% |
| 2024 | 17,55 M RON | 16,92 M RON | 103,8% |
| 2025 | 15,11 M RON | 14,83 M RON | 101,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,18 M RON | 11,24 M RON | 6,78 M RON | ▼ 39,6% |
| Rezultat net | −638,1 K RON | 18,8 K RON | 354,7 K RON | ▲ 1.791,1% |
| Total active | 15,34 M RON | 16,92 M RON | 14,83 M RON | ▼ 12,3% |
| Capitaluri proprii | −655,9 K RON | −637,1 K RON | −282,5 K RON | ▲ 55,7% |
| Datorii totale | 16,00 M RON | 17,55 M RON | 15,11 M RON | ▼ 13,9% |
| Lichiditate curentă | 0,86 | 0,86 | 0,87 | ▲ 0,9% |
| Marjă netă (%) | -7,80 | 0,17 | 5,23 | ▲ 2.976,5% |
| Scor bonitate | 24 | 45 | 50 | ▲ 11,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (354,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,34 M RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 101.9% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.