Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NAGA COMMUNICATION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Dorobanţi, 67, 1, 1, 10556, 1, cam.1,14.9 mp, S1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 28.900 RON | 28.900 RON | 9.406 RON | 18.417 RON | 19.494 RON | 19.694 RON | 0 RON | 19.694 RON | 18.617 RON | 1.077 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 163.677 RON | 163.678 RON | 104.814 RON | 46.618 RON | 58.864 RON | 68.059 RON | 3.539 RON | 64.520 RON | 65.235 RON | 2.824 RON | 3.170 RON | 38.395 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 121.235 RON | 121.822 RON | 122.618 RON | −3.768 RON | −796 RON | 77.173 RON | 3.539 RON | 73.634 RON | 61.467 RON | 15.706 RON | 0 RON | 43.369 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 235.529 RON | 235.689 RON | 192.878 RON | 30.782 RON | 42.811 RON | 104.850 RON | 3.539 RON | 101.311 RON | 92.249 RON | 12.601 RON | 3.434 RON | 43.370 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 6,108 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 28,9 K RON | 163,7 K RON | 121,2 K RON | 235,5 K RON |
| Venituri totale | 28,9 K RON | 163,7 K RON | 121,8 K RON | 235,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 9,4 K RON | 104,8 K RON | 122,6 K RON | 192,9 K RON |
| Rezultat net | 18,4 K RON | 46,6 K RON | −3,8 K RON | 30,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 281,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,04 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,77 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,33 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 8,32 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 68,59 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,43 |
| Durata încasare (zile) | 67 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,1 K RON | 19,7 K RON | 5,5% |
| 2023 | 2,8 K RON | 68,1 K RON | 4,2% |
| 2024 | 15,7 K RON | 77,2 K RON | 20,4% |
| 2025 | 12,6 K RON | 104,9 K RON | 12,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 28,9 K RON | 163,7 K RON | 121,2 K RON | 235,5 K RON | ▲ 94,3% |
| Rezultat net | 18,4 K RON | 46,6 K RON | −3,8 K RON | 30,8 K RON | ▲ 916,9% |
| Total active | 19,7 K RON | 68,1 K RON | 77,2 K RON | 104,9 K RON | ▲ 35,9% |
| Capitaluri proprii | 18,6 K RON | 65,2 K RON | 61,5 K RON | 92,2 K RON | ▲ 50,1% |
| Datorii totale | 1,1 K RON | 2,8 K RON | 15,7 K RON | 12,6 K RON | ▼ 19,8% |
| Lichiditate curentă | 18,29 | 22,85 | 4,69 | 8,04 | ▲ 71,5% |
| Marjă netă (%) | 63,73 | 28,48 | -3,11 | 13,07 | ▲ 520,3% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 57 | 100 | ▲ 75,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (30,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 281,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.