Publicitate

SGV GROUP VISAR S.R.L.

CUI: 45384955 J2021022294402 SRL Ilfov, Oraş Pantelimon
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45384955
Cod înmatriculare J2021022294402
EUID ROONRC.J2021022294402
Data înmatriculării 2021-12-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Pantelimon, ŢEPEŞ VODĂ, 18A, CAMERA NR.3

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Pantelimon
Stradă: ŢEPEŞ VODĂ
Număr: 18A
Completare adresă: CAMERA NR.3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 334.160 RON 353.039 RON 111.639 RON 219.270 RON 241.400 RON 326.156 RON 0 RON 326.156 RON 246.354 RON 79.802 RON 0 RON 287.371 RON 0 RON 0 RON 3
2024 1.528.138 RON 1.528.138 RON 1.099.653 RON 359.306 RON 428.485 RON 732.952 RON 73.246 RON 659.706 RON 605.660 RON 127.292 RON 0 RON 598.040 RON 0 RON 0 RON 4
2025 641.389 RON 641.389 RON 384.638 RON 239.313 RON 256.751 RON 1.896.354 RON 56.108 RON 1.840.246 RON 1.734.630 RON 161.724 RON 0 RON 1.793.066 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

STROE VIVIAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (20)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,920 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
641,4 K RON
Rezultat Net 2025
239,3 K RON
Total Active 2025
1,90 M RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 334,2 K RON 1,53 M RON 641,4 K RON
Venituri totale 353,0 K RON 1,53 M RON 641,4 K RON
Cheltuieli totale 111,6 K RON 1,10 M RON 384,6 K RON
Rezultat net 219,3 K RON 359,3 K RON 239,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,14 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 11,38 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 11,38 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,29 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 11,73 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate56,1 K RON (3%)
Active circulante1,84 M RON (97%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,79 M RON
Numerar47,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,36
Durata încasare (zile) 1.020

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
40,0%
Marjă netă
37,3%
ROA
12,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 79,8 K RON 326,2 K RON 24,5%
2024 127,3 K RON 733,0 K RON 17,4%
2025 161,7 K RON 1,90 M RON 8,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 334,2 K RON 1,53 M RON 641,4 K RON ▼ 58,0%
Rezultat net 219,3 K RON 359,3 K RON 239,3 K RON ▼ 33,4%
Total active 326,2 K RON 733,0 K RON 1,90 M RON ▲ 158,7%
Capitaluri proprii 246,4 K RON 605,7 K RON 1,73 M RON ▲ 186,4%
Datorii totale 79,8 K RON 127,3 K RON 161,7 K RON ▲ 27,0%
Lichiditate curentă 4,09 5,18 11,38 ▲ 119,6%
Marjă netă (%) 65,62 23,51 37,31 ▲ 58,7%
Scor bonitate 87 100 87 ▼ 13,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (239,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (11.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,14 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate