Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LUK TRANS CONCEPT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Loc. Videle, Oraş Videle, STEJARULUI, 1, C1, C, 3, 53, 145300
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 3.476.769 RON | 3.477.827 RON | 2.042.176 RON | 1.392.815 RON | 1.435.651 RON | 1.411.822 RON | 255.109 RON | 1.156.713 RON | 1.392.915 RON | 18.907 RON | 318.889 RON | 688.942 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 4.395.959 RON | 4.427.023 RON | 3.498.690 RON | 877.325 RON | 928.333 RON | 2.302.501 RON | 744.426 RON | 1.558.075 RON | 1.820.240 RON | 482.261 RON | 402.430 RON | 768.009 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 4.199.132 RON | 4.216.566 RON | 3.900.794 RON | 270.597 RON | 315.772 RON | 2.997.235 RON | 1.270.556 RON | 1.726.679 RON | 2.090.837 RON | 906.398 RON | 377.256 RON | 814.945 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2025 | 7.156.342 RON | 7.211.898 RON | 5.868.513 RON | 1.148.106 RON | 1.343.385 RON | 4.722.938 RON | 1.307.204 RON | 3.415.734 RON | 3.148.943 RON | 1.573.995 RON | 487.110 RON | 2.381.039 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 595 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,48 M RON | 4,40 M RON | 4,20 M RON | 7,16 M RON |
| Venituri totale | 3,48 M RON | 4,43 M RON | 4,22 M RON | 7,21 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,04 M RON | 3,50 M RON | 3,90 M RON | 5,87 M RON |
| Rezultat net | 1,39 M RON | 877,3 K RON | 270,6 K RON | 1,15 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,52 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,17 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,86 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,00 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 14,69 |
| Durata stocaj (zile) | 25 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,01 |
| Durata încasare (zile) | 121 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 18,9 K RON | 1,41 M RON | 1,3% |
| 2023 | 482,3 K RON | 2,30 M RON | 21,0% |
| 2024 | 906,4 K RON | 3,00 M RON | 30,2% |
| 2025 | 1,57 M RON | 4,72 M RON | 33,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,48 M RON | 4,40 M RON | 4,20 M RON | 7,16 M RON | ▲ 70,4% |
| Rezultat net | 1,39 M RON | 877,3 K RON | 270,6 K RON | 1,15 M RON | ▲ 324,3% |
| Total active | 1,41 M RON | 2,30 M RON | 3,00 M RON | 4,72 M RON | ▲ 57,6% |
| Capitaluri proprii | 1,39 M RON | 1,82 M RON | 2,09 M RON | 3,15 M RON | ▲ 50,6% |
| Datorii totale | 18,9 K RON | 482,3 K RON | 906,4 K RON | 1,57 M RON | ▲ 73,7% |
| Lichiditate curentă | 61,18 | 3,23 | 1,91 | 2,17 | ▲ 13,9% |
| Marjă netă (%) | 40,06 | 19,96 | 6,44 | 16,04 | ▲ 149,1% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 70 | 100 | ▲ 42,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,15 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,52 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.