Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SALON LOVE PURE GLOW S.R.L.

CUI: 45470037 J2022000192237 SRL Ilfov, Oraş Bragadiru
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45470037
Cod înmatriculare J2022000192237
EUID ROONRC.J2022000192237
Data înmatriculării 2022-01-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Ilfov, Oraş Bragadiru, LIBERTĂŢII, 86A, 77025, parter, cam. 1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Bragadiru
Stradă: LIBERTĂŢII
Număr: 86A
Cod poștal: 77025
Completare adresă: parter, cam. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 149.509 RON 149.509 RON 109.185 RON 35.928 RON 40.324 RON 36.657 RON 34 RON 36.623 RON 36.128 RON 529 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 92.303 RON 92.303 RON 71.974 RON 17.564 RON 20.329 RON 54.443 RON 6.199 RON 48.244 RON 53.692 RON 751 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 73.473 RON 73.473 RON 70.734 RON 2.367 RON 2.739 RON 49.132 RON 4.582 RON 44.550 RON 56.059 RON 573 RON 0 RON 2.000 RON 0 RON 7.500 RON 0
2025 67.711 RON 67.711 RON 58.260 RON 8.090 RON 9.451 RON 64.920 RON 2.965 RON 61.955 RON 64.150 RON 1.395 RON 0 RON 0 RON 0 RON 625 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

VĂRZARU GHEORGHIȚA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
67,7 K RON
Rezultat Net 2025
8,1 K RON
Total Active 2025
64,9 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 149,5 K RON 92,3 K RON 73,5 K RON 67,7 K RON
Venituri totale 149,5 K RON 92,3 K RON 73,5 K RON 67,7 K RON
Cheltuieli totale 109,2 K RON 72,0 K RON 70,7 K RON 58,3 K RON
Rezultat net 35,9 K RON 17,6 K RON 2,4 K RON 8,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 29,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 44,41 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 44,41 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 44,41 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 46,54 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,0 K RON (4.6%)
Active circulante62,0 K RON (95.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar62,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,0%
Marjă netă
12,0%
ROA
12,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 529 RON 36,7 K RON 1,4%
2023 751 RON 54,4 K RON 1,4%
2024 573 RON 49,1 K RON 1,2%
2025 1,4 K RON 64,9 K RON 2,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 149,5 K RON 92,3 K RON 73,5 K RON 67,7 K RON ▼ 7,8%
Rezultat net 35,9 K RON 17,6 K RON 2,4 K RON 8,1 K RON ▲ 241,8%
Total active 36,7 K RON 54,4 K RON 49,1 K RON 64,9 K RON ▲ 32,1%
Capitaluri proprii 36,1 K RON 53,7 K RON 56,1 K RON 64,2 K RON ▲ 14,4%
Datorii totale 529 RON 751 RON 573 RON 1,4 K RON ▲ 143,5%
Lichiditate curentă 69,23 64,24 77,75 44,41 ▼ 42,9%
Marjă netă (%) 24,03 19,03 3,22 11,95 ▲ 271,1%
Scor bonitate 87 80 77 87 ▲ 13,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,1 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (44.41), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.