Publicitate

AYAN&ADAN S.R.L.

CUI: 45964502 J2022000209258 SRL Mehedinţi, Municipiul Drobeta-Turnu Severin
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45964502
Cod înmatriculare J2022000209258
EUID ROONRC.J2022000209258
Data înmatriculării 2022-04-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2024) 2 angajați

Adresă

România, Mehedinţi, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, CRIŞAN, 148, 1, camera 1

Țară: România
Județ: Mehedinţi
Localitate: Municipiul Drobeta-Turnu Severin
Stradă: CRIŞAN
Număr: 148
Etaj: 1
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 112.858 RON 112.858 RON 107.020 RON 5.354 RON 5.838 RON 16.948 RON 0 RON 16.948 RON 7.654 RON 9.294 RON 0 RON 790 RON 0 RON 0 RON 2
2024 226.557 RON 226.625 RON 174.401 RON 50.989 RON 52.224 RON 83.930 RON 6.643 RON 77.287 RON 50.389 RON 33.541 RON 22.954 RON 38.192 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

DRAGOLEA ALBULENA
administrator
Mehedinţi, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
226,6 K RON
Rezultat Net 2024
51,0 K RON
Total Active 2024
83,9 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 112,9 K RON 226,6 K RON
Venituri totale 112,9 K RON 226,6 K RON
Cheltuieli totale 107,0 K RON 174,4 K RON
Rezultat net 5,4 K RON 51,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 340,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,30 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,62 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,48 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,50 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,6 K RON (7.9%)
Active circulante77,3 K RON (92.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri23,0 K RON
Creanțe38,2 K RON
Numerar16,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 9,87
Durata stocaj (zile) 37
Rotație creanțe (ori/an) 5,93
Durata încasare (zile) 62

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
23,1%
Marjă netă
22,5%
ROA
60,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 9,3 K RON 16,9 K RON 54,8%
2024 33,5 K RON 83,9 K RON 40,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 112,9 K RON 226,6 K RON ▲ 100,7%
Rezultat net 5,4 K RON 51,0 K RON ▲ 852,4%
Total active 16,9 K RON 83,9 K RON ▲ 395,2%
Capitaluri proprii 7,7 K RON 50,4 K RON ▲ 558,3%
Datorii totale 9,3 K RON 33,5 K RON ▲ 260,9%
Lichiditate curentă 1,82 2,30 ▲ 26,4%
Marjă netă (%) 4,74 22,51 ▲ 374,9%
Scor bonitate 67 100 ▲ 49,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (51,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 340,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate