Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CENTRUL EDUCAȚIONAL D.A. KIDS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Şoseaua Sibiului, 162, 557270
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 28.500 RON | 28.500 RON | 19.379 RON | 8.692 RON | 9.121 RON | 11.599 RON | 4.100 RON | 7.499 RON | 8.792 RON | 2.807 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 54.700 RON | 54.700 RON | 36.836 RON | 15.378 RON | 17.864 RON | 29.999 RON | 2.643 RON | 27.356 RON | 24.170 RON | 5.829 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 73.300 RON | 73.300 RON | 55.320 RON | 15.504 RON | 17.980 RON | 119.334 RON | 80.956 RON | 38.378 RON | 39.675 RON | 79.659 RON | 93 RON | 700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 110.400 RON | 117.163 RON | 93.025 RON | 20.799 RON | 24.138 RON | 88.663 RON | 61.040 RON | 27.623 RON | 49.364 RON | 39.913 RON | 167 RON | 1.400 RON | 0 RON | 614 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 235 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.69) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 28,5 K RON | 54,7 K RON | 73,3 K RON | 110,4 K RON |
| Venituri totale | 28,5 K RON | 54,7 K RON | 73,3 K RON | 117,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 19,4 K RON | 36,8 K RON | 55,3 K RON | 93,0 K RON |
| Rezultat net | 8,7 K RON | 15,4 K RON | 15,5 K RON | 20,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 132,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,69 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,69 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,22 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 661,08 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 78,86 |
| Durata încasare (zile) | 5 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 2,8 K RON | 11,6 K RON | 24,2% |
| 2023 | 5,8 K RON | 30,0 K RON | 19,4% |
| 2024 | 79,7 K RON | 119,3 K RON | 66,8% |
| 2025 | 39,9 K RON | 88,7 K RON | 45,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 28,5 K RON | 54,7 K RON | 73,3 K RON | 110,4 K RON | ▲ 50,6% |
| Rezultat net | 8,7 K RON | 15,4 K RON | 15,5 K RON | 20,8 K RON | ▲ 34,2% |
| Total active | 11,6 K RON | 30,0 K RON | 119,3 K RON | 88,7 K RON | ▼ 25,7% |
| Capitaluri proprii | 8,8 K RON | 24,2 K RON | 39,7 K RON | 49,4 K RON | ▲ 24,4% |
| Datorii totale | 2,8 K RON | 5,8 K RON | 79,7 K RON | 39,9 K RON | ▼ 49,9% |
| Lichiditate curentă | 2,67 | 4,69 | 0,48 | 0,69 | ▲ 43,6% |
| Marjă netă (%) | 30,50 | 28,11 | 21,15 | 18,84 | ▼ 10,9% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 68 | 83 | ▲ 22,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 83/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 132,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.