EXITEAM PROJECT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, RĂCARI, 10, 41, 1, 5, 32, 31828, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 60.321 RON | 60.321 RON | 5.715 RON | 52.832 RON | 54.606 RON | 63.730 RON | 0 RON | 63.730 RON | 53.032 RON | 10.698 RON | 0 RON | 32.831 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 72.192 RON | 72.192 RON | 6.816 RON | 55.125 RON | 65.376 RON | 63.840 RON | 0 RON | 63.840 RON | 55.365 RON | 8.475 RON | 5.171 RON | 500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 110.176 RON | 110.176 RON | 20.813 RON | 75.351 RON | 89.363 RON | 103.342 RON | 4.340 RON | 99.002 RON | 75.591 RON | 27.751 RON | 0 RON | 75.200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 127.688 RON | 127.688 RON | 16.124 RON | 94.071 RON | 111.564 RON | 130.805 RON | 3.410 RON | 127.395 RON | 94.311 RON | 36.494 RON | 0 RON | 80.550 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 4,605 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 60,3 K RON | 72,2 K RON | 110,2 K RON | 127,7 K RON |
| Venituri totale | 60,3 K RON | 72,2 K RON | 110,2 K RON | 127,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 5,7 K RON | 6,8 K RON | 20,8 K RON | 16,1 K RON |
| Rezultat net | 52,8 K RON | 55,1 K RON | 75,4 K RON | 94,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 152,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,49 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,49 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,28 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,58 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,59 |
| Durata încasare (zile) | 230 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 10,7 K RON | 63,7 K RON | 16,8% |
| 2023 | 8,5 K RON | 63,8 K RON | 13,3% |
| 2024 | 27,8 K RON | 103,3 K RON | 26,9% |
| 2025 | 36,5 K RON | 130,8 K RON | 27,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 60,3 K RON | 72,2 K RON | 110,2 K RON | 127,7 K RON | ▲ 15,9% |
| Rezultat net | 52,8 K RON | 55,1 K RON | 75,4 K RON | 94,1 K RON | ▲ 24,8% |
| Total active | 63,7 K RON | 63,8 K RON | 103,3 K RON | 130,8 K RON | ▲ 26,6% |
| Capitaluri proprii | 53,0 K RON | 55,4 K RON | 75,6 K RON | 94,3 K RON | ▲ 24,8% |
| Datorii totale | 10,7 K RON | 8,5 K RON | 27,8 K RON | 36,5 K RON | ▲ 31,5% |
| Lichiditate curentă | 5,96 | 7,53 | 3,57 | 3,49 | ▼ 2,1% |
| Marjă netă (%) | 87,58 | 76,36 | 68,39 | 73,67 | ▲ 7,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (94,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.49), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 152,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.