Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

KAM C& A TRANS S.R.L.

CUI: 46493519 J2022000483218 SRL Ialomiţa, Loc. Vlaşca, Municipiul Feteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46493519
Cod înmatriculare J2022000483218
EUID ROONRC.J2022000483218
Data înmatriculării 2022-07-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Loc. Vlaşca, Municipiul Feteşti, HORIA, 52, 925102

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Loc. Vlaşca, Municipiul Feteşti
Stradă: HORIA
Număr: 52
Cod poștal: 925102

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 350.094 RON 350.094 RON 306.578 RON 40.085 RON 43.516 RON 70.350 RON 5.059 RON 65.291 RON 56.288 RON 14.062 RON 0 RON 23.595 RON 0 RON 0 RON 1
2024 317.421 RON 317.430 RON 338.535 RON −25.176 RON −21.105 RON 147.518 RON 82.130 RON 65.388 RON 31.112 RON 116.406 RON 0 RON 13.179 RON 0 RON 0 RON 1
2025 287.156 RON 287.207 RON 310.524 RON −26.046 RON −23.317 RON 105.836 RON 62.944 RON 42.892 RON 5.066 RON 100.770 RON 0 RON 10.907 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BUSUIOC MIHAELA-MARIANA
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 562 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.43) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−26.046 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 95.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
287,2 K RON
Rezultat Net 2025
−26,0 K RON
Total Active 2025
105,8 K RON
Scor Bonitate
18/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 18/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 350,1 K RON 317,4 K RON 287,2 K RON
Venituri totale 350,1 K RON 317,4 K RON 287,2 K RON
Cheltuieli totale 306,6 K RON 338,5 K RON 310,5 K RON
Rezultat net 40,1 K RON −25,2 K RON −26,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 255,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,43 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,43 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,32 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,05 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate62,9 K RON (59.5%)
Active circulante42,9 K RON (40.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe10,9 K RON
Numerar32,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 26,33
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-8,1%
Marjă netă
-9,1%
ROA
-24,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 14,1 K RON 70,4 K RON 20,0%
2024 116,4 K RON 147,5 K RON 78,9%
2025 100,8 K RON 105,8 K RON 95,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

18
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 350,1 K RON 317,4 K RON 287,2 K RON ▼ 9,5%
Rezultat net 40,1 K RON −25,2 K RON −26,0 K RON ▼ 3,5%
Total active 70,4 K RON 147,5 K RON 105,8 K RON ▼ 28,3%
Capitaluri proprii 56,3 K RON 31,1 K RON 5,1 K RON ▼ 83,7%
Datorii totale 14,1 K RON 116,4 K RON 100,8 K RON ▼ 13,4%
Lichiditate curentă 4,64 0,56 0,43 ▼ 24,2%
Marjă netă (%) 11,45 -7,93 -9,07 ▼ 14,4%
Scor bonitate 87 30 18 ▼ 40,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 95.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (18/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.