Publicitate

LIGHT HOUSE SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 45744132 J2022000567031 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45744132
Cod înmatriculare J2022000567031
EUID ROONRC.J2022000567031
Data înmatriculării 2022-03-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, PETROCHIMIŞTILOR, B9, D, 1, 5

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: PETROCHIMIŞTILOR
Bloc: B9
Scară: D
Etaj: 1
Apartament: 5

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 9.078 RON 9.078 RON 9.499 RON −694 RON −421 RON 9.120 RON 0 RON 9.120 RON −494 RON 9.614 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 25.881 RON 25.881 RON 16.021 RON 8.268 RON 9.860 RON 40.336 RON 12.375 RON 27.961 RON 7.774 RON 32.562 RON 0 RON 73 RON 0 RON 0 RON 0
2024 98.780 RON 98.780 RON 64.775 RON 26.392 RON 34.005 RON 66.725 RON 9.561 RON 57.164 RON 34.167 RON 32.558 RON 0 RON 311 RON 0 RON 0 RON 0
2025 63.835 RON 63.835 RON 41.873 RON 16.725 RON 21.962 RON 54.343 RON 26.983 RON 27.360 RON 52.499 RON 1.844 RON 20.476 RON 1.487 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

CHIPAC FLORIN VALENTIN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 39 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
63,8 K RON
Rezultat Net 2025
16,7 K RON
Total Active 2025
54,3 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 9,1 K RON 25,9 K RON 98,8 K RON 63,8 K RON
Venituri totale 9,1 K RON 25,9 K RON 98,8 K RON 63,8 K RON
Cheltuieli totale 9,5 K RON 16,0 K RON 64,8 K RON 41,9 K RON
Rezultat net −694 RON 8,3 K RON 26,4 K RON 16,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 108,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 14,84 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,73 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,93 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 29,47 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate27,0 K RON (49.7%)
Active circulante27,4 K RON (50.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri20,5 K RON
Creanțe1,5 K RON
Numerar5,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,12
Durata stocaj (zile) 117
Rotație creanțe (ori/an) 42,93
Durata încasare (zile) 9

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
34,4%
Marjă netă
26,2%
ROA
30,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 9,6 K RON 9,1 K RON 105,4%
2023 32,6 K RON 40,3 K RON 80,7%
2024 32,6 K RON 66,7 K RON 48,8%
2025 1,8 K RON 54,3 K RON 3,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 9,1 K RON 25,9 K RON 98,8 K RON 63,8 K RON ▼ 35,4%
Rezultat net −694 RON 8,3 K RON 26,4 K RON 16,7 K RON ▼ 36,6%
Total active 9,1 K RON 40,3 K RON 66,7 K RON 54,3 K RON ▼ 18,6%
Capitaluri proprii −494 RON 7,8 K RON 34,2 K RON 52,5 K RON ▲ 53,7%
Datorii totale 9,6 K RON 32,6 K RON 32,6 K RON 1,8 K RON ▼ 94,3%
Lichiditate curentă 0,95 0,86 1,76 14,84 ▲ 745,0%
Marjă netă (%) -7,64 31,95 26,72 26,20 ▼ 1,9%
Scor bonitate 24 68 95 87 ▼ 8,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,7 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (14.84), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 108,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate