Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LIGHT CONCEPT IRINA SI ANDREI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vaslui, Sat Pogana, Comuna Pogana, POGANA, 737410, str. Ioan Rafaila, nr. 33
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 1.260 RON | −1.260 RON | −1.260 RON | 1.046 RON | 0 RON | 1.046 RON | −1.060 RON | 2.106 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 275.729 RON | 275.729 RON | 230.304 RON | 42.599 RON | 45.425 RON | 56.837 RON | 0 RON | 56.837 RON | 41.539 RON | 15.298 RON | 4.304 RON | 18.226 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 301.870 RON | 301.870 RON | 173.547 RON | 128.323 RON | 128.323 RON | 185.653 RON | 0 RON | 185.653 RON | 169.862 RON | 15.791 RON | 4.304 RON | 33.784 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 9621 Activități de coafură și frizerie
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
Raport Economico-Financiar
2022–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 275,7 K RON | 301,9 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 275,7 K RON | 301,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,3 K RON | 230,3 K RON | 173,5 K RON |
| Rezultat net | −1,3 K RON | 42,6 K RON | 128,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 494,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11,76 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 11,48 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 9,34 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,76 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 70,14 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,94 |
| Durata încasare (zile) | 41 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 2,1 K RON | 1,0 K RON | 201,3% |
| 2023 | 15,3 K RON | 56,8 K RON | 26,9% |
| 2024 | 15,8 K RON | 185,7 K RON | 8,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 275,7 K RON | 301,9 K RON | ▲ 9,5% |
| Rezultat net | −1,3 K RON | 42,6 K RON | 128,3 K RON | ▲ 201,2% |
| Total active | 1,0 K RON | 56,8 K RON | 185,7 K RON | ▲ 226,6% |
| Capitaluri proprii | −1,1 K RON | 41,5 K RON | 169,9 K RON | ▲ 308,9% |
| Datorii totale | 2,1 K RON | 15,3 K RON | 15,8 K RON | ▲ 3,2% |
| Lichiditate curentă | 0,50 | 3,72 | 11,76 | ▲ 216,4% |
| Marjă netă (%) | – | 15,45 | 42,51 | ▲ 175,1% |
| Scor bonitate | 22 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (128,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (11.76), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 494,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.