Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VILA PUFU S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bacău, Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, VASILE ALECSANDRI, 14, 605500, parterul vilei Pufu
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 280.218 RON | 280.218 RON | 331.291 RON | −52.975 RON | −51.073 RON | 39.485 RON | 4.792 RON | 34.693 RON | −52.775 RON | 92.260 RON | 8.777 RON | 12.045 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2023 | 1.043.351 RON | 1.055.770 RON | 878.643 RON | 166.746 RON | 177.127 RON | 201.233 RON | 3.542 RON | 197.691 RON | 113.971 RON | 87.262 RON | 32.335 RON | 65.608 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2024 | 1.075.700 RON | 1.083.781 RON | 982.045 RON | 85.015 RON | 101.736 RON | 343.166 RON | 2.292 RON | 340.874 RON | 173.631 RON | 169.535 RON | 54.988 RON | 73.979 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2025 | 1.278.331 RON | 1.287.191 RON | 1.262.418 RON | 15.058 RON | 24.773 RON | 388.081 RON | 49.462 RON | 338.619 RON | 223.555 RON | 164.526 RON | 58.188 RON | 61.164 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 300 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 280,2 K RON | 1,04 M RON | 1,08 M RON | 1,28 M RON |
| Venituri totale | 280,2 K RON | 1,06 M RON | 1,08 M RON | 1,29 M RON |
| Cheltuieli totale | 331,3 K RON | 878,6 K RON | 982,0 K RON | 1,26 M RON |
| Rezultat net | −53,0 K RON | 166,7 K RON | 85,0 K RON | 15,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,68 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,06 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,70 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,33 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,36 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 21,97 |
| Durata stocaj (zile) | 17 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 20,90 |
| Durata încasare (zile) | 18 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 92,3 K RON | 39,5 K RON | 233,7% |
| 2023 | 87,3 K RON | 201,2 K RON | 43,4% |
| 2024 | 169,5 K RON | 343,2 K RON | 49,4% |
| 2025 | 164,5 K RON | 388,1 K RON | 42,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 280,2 K RON | 1,04 M RON | 1,08 M RON | 1,28 M RON | ▲ 18,8% |
| Rezultat net | −53,0 K RON | 166,7 K RON | 85,0 K RON | 15,1 K RON | ▼ 82,3% |
| Total active | 39,5 K RON | 201,2 K RON | 343,2 K RON | 388,1 K RON | ▲ 13,1% |
| Capitaluri proprii | −52,8 K RON | 114,0 K RON | 173,6 K RON | 223,6 K RON | ▲ 28,8% |
| Datorii totale | 92,3 K RON | 87,3 K RON | 169,5 K RON | 164,5 K RON | ▼ 3,0% |
| Lichiditate curentă | 0,38 | 2,27 | 2,01 | 2,06 | ▲ 2,4% |
| Marjă netă (%) | -18,90 | 15,98 | 7,90 | 1,18 | ▼ 85,1% |
| Scor bonitate | 19 | 100 | 82 | 85 | ▲ 3,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,68 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.