Publicitate

METAL WHEEL S.R.L.

CUI: 46102882 J2022001171033 SRL Argeş, Sat Lereşti, Comuna Lereşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46102882
Cod înmatriculare J2022001171033
EUID ROONRC.J2022001171033
Data înmatriculării 2022-05-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Lereşti, Comuna Lereşti, ŢARINĂ, 117, parter, 117430

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Lereşti, Comuna Lereşti
Stradă: ŢARINĂ
Număr: 117
Etaj: parter
Cod poștal: 117430

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 2.711 RON −2.711 RON −2.711 RON 91 RON 52 RON 39 RON −2.511 RON 2.602 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 3.724 RON −3.724 RON −3.724 RON 153.733 RON 149.199 RON 4.534 RON −6.235 RON 159.968 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 45.600 RON 76.168 RON 123.914 RON −47.746 RON −47.746 RON 489.980 RON 283.199 RON 206.781 RON −53.981 RON 374.834 RON 0 RON 201.910 RON 169.420 RON 293 RON 2
2025 251.388 RON 285.360 RON 152.318 RON 130.578 RON 133.042 RON 256.986 RON 238.233 RON 18.753 RON 76.597 RON 45.319 RON 0 RON 12.668 RON 135.449 RON 379 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

VĂLIMĂREANU DANIEL
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 79 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.41) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
251,4 K RON
Rezultat Net 2025
130,6 K RON
Total Active 2025
257,0 K RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 45,6 K RON 251,4 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 76,2 K RON 285,4 K RON
Cheltuieli totale 2,7 K RON 3,7 K RON 123,9 K RON 152,3 K RON
Rezultat net −2,7 K RON −3,7 K RON −47,7 K RON 130,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 274,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,41 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,41 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 5,67 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate238,2 K RON (92.7%)
Active circulante18,8 K RON (7.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe12,7 K RON
Numerar6,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 19,84
Durata încasare (zile) 18

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
52,9%
Marjă netă
51,9%
ROA
50,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 2,6 K RON 91 RON 2.859,3%
2023 160,0 K RON 153,7 K RON 104,1%
2024 374,8 K RON 490,0 K RON 76,5%
2025 45,3 K RON 257,0 K RON 17,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 45,6 K RON 251,4 K RON ▲ 451,3%
Rezultat net −2,7 K RON −3,7 K RON −47,7 K RON 130,6 K RON ▲ 373,5%
Total active 91 RON 153,7 K RON 490,0 K RON 257,0 K RON ▼ 47,6%
Capitaluri proprii −2,5 K RON −6,2 K RON −54,0 K RON 76,6 K RON ▲ 241,9%
Datorii totale 2,6 K RON 160,0 K RON 374,8 K RON 45,3 K RON ▼ 87,9%
Lichiditate curentă 0,02 0,03 0,55 0,41 ▼ 25,0%
Marjă netă (%) -104,71 51,94 ▲ 149,6%
Scor bonitate 22 22 24 63 ▲ 162,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (130,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 274,2 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate