Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NISELA SANTE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Pocreaca, Comuna Schitu Duca, 707438, intravilan, dispensar medical cu nr. construcţiei C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 334.918 RON | 334.920 RON | 99.837 RON | 231.803 RON | 235.083 RON | 246.067 RON | 20.237 RON | 225.830 RON | 232.003 RON | 14.255 RON | 30 RON | 178.074 RON | 0 RON | 191 RON | 3 |
| 2023 | 649.512 RON | 649.523 RON | 220.670 RON | 422.951 RON | 428.853 RON | 505.135 RON | 20.093 RON | 485.042 RON | 423.161 RON | 81.974 RON | 0 RON | 468.988 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 830.733 RON | 848.846 RON | 703.887 RON | 125.101 RON | 144.959 RON | 229.477 RON | 24.386 RON | 205.091 RON | 125.312 RON | 95.414 RON | 0 RON | 143.917 RON | 9.000 RON | 249 RON | 4 |
| 2025 | 820.787 RON | 835.552 RON | 551.345 RON | 261.354 RON | 284.207 RON | 591.514 RON | 312.633 RON | 278.881 RON | 268.121 RON | 247.095 RON | 0 RON | 227.903 RON | 80.459 RON | 4.161 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 689 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 334,9 K RON | 649,5 K RON | 830,7 K RON | 820,8 K RON |
| Venituri totale | 334,9 K RON | 649,5 K RON | 848,8 K RON | 835,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 99,8 K RON | 220,7 K RON | 703,9 K RON | 551,3 K RON |
| Rezultat net | 231,8 K RON | 423,0 K RON | 125,1 K RON | 261,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,07 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,13 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,13 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,21 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,39 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,60 |
| Durata încasare (zile) | 101 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 14,3 K RON | 246,1 K RON | 5,8% |
| 2023 | 82,0 K RON | 505,1 K RON | 16,2% |
| 2024 | 95,4 K RON | 229,5 K RON | 41,6% |
| 2025 | 247,1 K RON | 591,5 K RON | 41,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 334,9 K RON | 649,5 K RON | 830,7 K RON | 820,8 K RON | ▼ 1,2% |
| Rezultat net | 231,8 K RON | 423,0 K RON | 125,1 K RON | 261,4 K RON | ▲ 108,9% |
| Total active | 246,1 K RON | 505,1 K RON | 229,5 K RON | 591,5 K RON | ▲ 157,8% |
| Capitaluri proprii | 232,0 K RON | 423,2 K RON | 125,3 K RON | 268,1 K RON | ▲ 114,0% |
| Datorii totale | 14,3 K RON | 82,0 K RON | 95,4 K RON | 247,1 K RON | ▲ 159,0% |
| Lichiditate curentă | 15,84 | 5,92 | 2,15 | 1,13 | ▼ 47,5% |
| Marjă netă (%) | 69,21 | 65,12 | 15,06 | 31,84 | ▲ 111,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 72 | ▼ 17,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (261,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,07 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.